Uwaga! Dzieci zakatarzone i kaszlące nie mogą brać udziału w zajęciach logopedycznych.
Rodzicu, zwróć uwagę, czy Twoje dziecko przechodzi prawidłowo etapy mowy?
Pominęło któryś z nich?
Zatrzymało się na jednym z nich?
Porozmawiaj o tym z dobrym lekarzem pediatrą, logopedą lub osobą zajmującą się wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka.
Nie denerwuj się! Jeszcze jest czas na pracę i zabawę, która przyniesie dobre efekty,
ale bądź czujny – czas ucieka.
Językowy rozwój dziecka
ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY
MAŁE I DUŻE DZIECI Z RODZICAMI
Pobierz propozycje zabaw
Wierszyki Łamiące Języki
AKTUALNOŚCI
Warsztaty logopedyczne
W piątkowe popołudnie w sali przedszkolnej miały miejsce warsztaty logopedyczne dla Rodziców dzieci 5 – letnich z grupy „Słoneczka”, zakwalifikowanych na zajęcia terapii logopedycznej. Celem było udzielenie instruktażu do pracy… read more »
Pracujemy nad mową – KARNAWAŁOWO!
W naszym gabinecie logopedycznym o formie i treści zajęć decyduje przede wszystkim wada wymowy i wiek dziecka. Jesteśmy jednak zawsze mocno związani z okolicznościami przyrody i okresem kalendarzowym. Stąd karnawał… read more »
Regulamin korzystania z zajęć logopedycznych w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie
1. Zajęcia logopedyczne w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej odbywają się co tydzień i trwają 45 min. 2. Zajęcia logopedyczne w ramach rewalidacji trwają 60 minut, odbywają się jeden lub… read more »
Owocowy kącik mowy
W czwartek i piątek w ramach Światowego Dnia Owoców i Warzyw dzieci logopedyczne miały zajęcia pachnące owocami. Było chrupanie, smakowanie, nazywanie i granie w owocowo – warzywne quizy logopedyczne. Wszystkim się… read more »
POĆWICZ ZE MNĄ! – Mamo, Tato!
Systematyczność jest ważna i skuteczna I ĆWICZENIA USPRAWNIAJĄCE NARZĄDY ARTYKULACYJNE Aby usprawnić język: mlaskamy, układamy język w rurkę, kląskamy (jak robi konik?), wypychamy językiem policzki, … read more »
RODZICU! TO WARTO PRZECZYTAĆ!
Lateralizacja – zaburzenia i ich skutki Jąkanie u dziecka Zachowania dzieci, których nie można ignorować „Moje dziecko się jąka”. Jak rozmawiać z dzieckiem jąkającym się – radzi logopeda Rośnie liczba… read more »
Jak wyglądają zajęcia logopedyczne?
Dla każdego przedszkolaka ustalany jest program terapii logopedycznej, uwzględniający wiek oraz rodzaj zaburzenia. Dziecko uczestniczy w zajęciach w wymiarze raz w tygodniu po 20 minut. Zajęcia prowadzone są w formie… read more »
PRAWIDŁOWE ŻUCIE I POŁYKANIE – to pierwszy krok do prawidłowej MOWY!
Prawidłowe żucie pokarmu, dostarcza naturalnych bodźców do rozwoju narządu żucia. Dziecko nieprawidłowo żujące, ogranicza rozdrabnianie pokarmu do miażdżenia, niechętnie spożywa twarde pokarmy, np. marchew, skórki od chleba itp. Miażdżenie i… read more »
DRODZY RODZICE DZIECI PIĘCIO- I SZEŚCIOLETNICH!
Na podstawie badania przesiewowego zostają wyłonione dzieci potrzebujące pomocy logopedy. Jeśli Państwa dziecko ma problemy z mową zostaną Państwo o tym poinformowani przez wychowawcę grupy.Bardzo dużo dzieci w wieku przedszkolnym… read more »