Krzyż

Kondolencje

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP. ZBIGNIEWA ŁAJEWSKIEGO,
naszego Kolegi, Przyjaciela i Nauczyciela wychowania fizycznego …

Książki i jabłko

Wykaz podręczników i ćwiczeń na rok szkolny 2024/2025

Pobierz wykaz (pdf) Wykaz sporządzono na podstawie informacji dostarczonych przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Kolorem białym oznaczono przedmioty, do których podręczniki i ćwiczenia należy zakupić  we własnym zakresie.

Dzień Rodziny u „Słoneczek”

19 czerwca w naszym przedszkolu grupa „Słoneczka” obchodziła Dzień Rodziny ph. „Dziękuję Ci Mamo, Dziękuję Ci Tato”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wicedyrektor szkoły – p. Joanna Waniewska i Rodzice…. read more »

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek 21 czerwca 2024 roku odbyła się uroczysta gala zakończenia roku szkolnego 2023/2024, podczas której Dyrekcja szkoły i nauczyciele nagrodzili dyplomami, statuetkami, książkami i bonami upominkowymi najlepszych uczniów klas… read more »

Pożegnanie uczniów klas ósmych 2024

Każde zakończenie jest nowym początkiem – pod takim hasłem 20 czerwca 2024 r. pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: • Burmistrz Miasta Grajewo – p. Maciej… read more »

Puchar Jagiellonii w SP 4

14.06.2024 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne wydarzenie! W ramach #JagaTrophyThou w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza zawitał Puchar Jagiellonii zdobyty w Mistrzostwach Polski w Ekstraklasie. Ach,… read more »

„Chcę, żebyś przeczytał moją książkę”

Między regałami

„Chcę, żebyś przeczytał moją książkę” Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Chcę, żebyś przeczytał moją książkę”. Jesteś pewien, że nie leży u Ciebie książka, która nie chciałaby dostać… read more »

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

6 czerwca 2024 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim. Wzięli w niej udział uczniowie klas VI-VIII, którzy w tegorocznym konkursie zaprezentowali bardzo wysoki poziom…. read more »

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 20 – 22 maja 2024 r. uczniowie klas VI a, VI b, VI c pod opieką p. Lidii Łepkowskiej, p. Alicji Deresz Armaty, p. Marleny Gładkowskiej i p. Janusza… read more »

Wycieczka do Krainy Puszczyka

28 maja 2024r. klasy IIId, IV b i dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty” wybrały się na wycieczkę do Krainy Puszczyka – wioski indiańskiej. Po przyjeździe na miejsce czekał na nas pan… read more »

Nagrody za TALENCIAKI

Dość długo przyszło nam czekać na nagrody za zabrane TALECIAKI, ale dziś możemy pochwalić się , że wreszcie do nas dotarły. Przypomnijmy, że była to akcja, w której jesienią ubiegłego… read more »

Piękny finał Andrzeja Tyszkiewicza

Uczeń klasy VII a – Andrzej Tyszkiewicz dotarł w pięknym stylu do mety Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”. Nasz finalista wspaniale reprezentował nie tylko… read more »

II EDYCJA DZIECIĘCEJ ULTRY

Dnia 25 maja podczas meczu Jagiellonia Białystok – Warta Poznań Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie ponownie wzięła udział w wydarzeniu! SP4 w Grajewie po raz kolejny zameldowała się na stadionie… read more »

Edukacja z wojskiem

22 maja uczniowie klas V b i V d wzięli udział w programie edukacyjno-obronnym projektu: Edukacja z wojskiem. Jego celem jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i… read more »

Projekt „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji projektu. Głównymi tematami zajęć realizowanych były między innymi: zmiany klimatu, ekologia oraz życie w zgodzie z naturą. Dzieci realizowały misje dom, szkoła,… read more »

Pokaz iluzjonisty

Łukasz Ogonowski to nowoczesny iluzjonista, uczestnik wielu telewizyjnych programów, m.in. znanego show „MAM TALENT”. Z iluzją pierwszy raz zetknął się jeszcze jako dziecko. Zafascynowany sztuką tworzenia złudzeń, zgłębiał jej tajniki… read more »

Majowe święta

Obchody majowych świąt zaczęliśmy tradycyjnie: DO HYMNU, który na saksofonie zagrała Alicja Komosińska. Na początku było trzęsienie ziemi i dalej napięcie rosło. Piosenki patriotyczne zaśpiewały: Anita Witkowska i dwukrotnie Maria… read more »

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja obchodzimy 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało ustanowione przez parlament w 2015 r. dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Dla uczczenia… read more »

3 Maja w klasie Ie

Witaj majowa jutrzenko,Świeć naszej polskiej krainie,Uczcimy ciebie piosenką,Która w całej Polsce słynie. Witaj Maj! Trzeci Maj,u Polaków błogi raj! Uczniowie klasy Ie pamiętali o majowych świętach. Wszyscy przyszli ubrani w… read more »

Dzień Języka Angielskiego

Czy wiesz, że 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Języka Angielskiego? Ten dzień właśnie uważa się za dzień narodzin i śmierci genialnego angielskiego dramatopisarza Williama Szekspira. To dość młode święto, bo… read more »

Lekcja historii

19 kwietnia b.r. klasa III d udała sie na wycieczkę do Grajewskiej Izby Historycznej. To dla uczniów niezwykłe przeżycie zwłaszcza, że większość z nich po raz pierwszy przekroczyła próg tego… read more »

Spotkanie autorskie klasy III d

23 kwietnia 2024 r. MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie gościł autorkę książek dla dzieci – panią Mariolę Fajak-Słomińską wraz z mężem Januszem Słomińskim. To właśnie podczas tego spotkania dzieci… read more »

„Dźwięki Wiosny”

„Dźwięki Wiosny” to cykl koncertów dedykowanych najmłodszym dzieciom oraz przyszłym adeptom sztuki muzycznej. Wydarzenie to odbyło się w dniach 15 -16 kwietnia 2024 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st…. read more »

logo trzymaj formę

Wiosenne kanapki

Wiosna to czas, kiedy nasza dieta wzbogaca się o wiele warzyw i owoców. Postanowili to wykorzystać uczniowie z klasy III d. Wspólnymi siłami przygotowali kolorowe i pyszne kanapki, na których wylądowały… read more »

Tymbark 2024

Szkoła Podstawowa nr 4 w FINALE WOJEWÓDZKIM O PUCHAR TYMBARKU 2024 w kat. U-10 DZIEWCZĄT! 16 kwietnia w Grajewie odbyły się rozgrywki powiatowe Turnieju o Puchar Tymbarku 2024.W turnieju udział… read more »

Logo Samorządu Uczniowskiego

Szkolny Konkurs na Baner DISCO rozstrzygnięty

Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizowali Szkolny Konkurs na Baner DISCO. Konkurs polegał na zaprojektowaniu grafiki związanej z dyskoteką. Prace zwycięzcy już wkrótce będziemy mogli zobaczyć na drabinkach w… read more »

Sukces uczennicy z SP 4

12 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wąsoszu odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem… read more »

logo trzymaj formę

Mój przepis – My recipe

W marcu uczniowie klasy VI a i VI b w ramach  powtórzenia słownictwa dotyczącego przygotowywania potraw przystąpili do realizacji projektu pod hasłem „Mój przepis – My recipe”. Najodważniejsi uczniowie postanowili… read more »

Krzyż

Kondolencje

Panu GRZEGORZOWI ROBERTOWI CURYŁO
Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Grajewo
oraz Pani VIOLETCIE MAGDALENIE CURYŁO,
wieloletniej nauczycielce naszej Szkoły
wyrazy najgłębszego współczucia…

Link do strony internetowej Grajewskiego Centrum Kultury

Występy recytatorów nagrodzone

W dniach 26 i 27 marca 2024 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie IV Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAMY 2024 w formie artystycznej: Mistrzowie recytacji, którego… read more »

Warsztaty kulinarne w przygotowaniu pizzy w klasie I e

Warsztaty kulinarne w klasie I e

20 marca 2024 r. uczniowie klasy I e wraz z wychowawczynią wybrali się na warsztaty kulinarne ph. „Mały kucharz” do pizzerii Da Grasso. Na miejscu, po dokładnym umyciu rąk dzieci otrzymały… read more »

Piszą o nas!

Nauczyciele bibliotekarze systematycznie przygotowują i przeprowadzają w ciekawej formie zajęcia i wydarzenia promujące literaturę dziecięcą. Zaszczepiają w ten sposób dzieciom i młodzieży miłość do książek. Po raz kolejny działania promujące… read more »

logo trzymaj formę

Smacznie, zdrowo i kolorowo

W ramach realizowanego w naszej szkole programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” uczniowie z klas II a i II d przygotowywali pod kierunkiem wychowawczyń zdrowe kanapki. Na stołach zagościły pomidorki, ogórki, sałata,… read more »

St. Patrick’s Day

17 marca po raz kolejny „zazieleniło się” w naszej „Czwórce”. Każdy miał okazję poczuć się Irlandczykiem. Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się zielona parada na cześć św. Patryka…. read more »

Logo Samorządu Uczniowskiego

Konkurs „BANER DISCO” – zapraszamy do udziału

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas VI-VIII na graficzne zaprojektowanie baneru dyskotekowego, którym będą zasłanianie drabinki na sali gimnastycznej podczas dyskotek i innych imprez rozrywkowych. 1. Organizator konkursu: Samorząd Uczniowski… read more »

Podpisane doniczki z zasianymi roślinami

Zielony ogródek klasy III d

Marzec to czas, kiedy wszyscy z niecierpliwością oczekują nadejścia wiosny. Uczniowie klasy III d, pragnąc wyjść jej naprzeciw, założyli w sali własną hodowlę roślin. Najpierw dzieci przygotowały warsztat pracy potrzebny… read more »

Czekolada w kształcie serca

Warsztaty czekoladowe

8 marca 2024 r. przedszkolaki z grup „Skrzaty” i „Biedronki” wraz z uczniami klas II b, II d, III c i III d wzięli udział w czekoladowych warsztatach. Słodkie spotkanie… read more »

Clipart ortograficzny

Wyniki Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII”

8 stycznia 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch –… read more »

Uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią wzięli udział w XII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca 2024r. kilkoro uczniów z klasy III d wraz z wychowawczynią wzięło udział w XII edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Wystartowaliśmy tak, jak w całej Polsce… read more »

Światowy Dzień Głośnego Czytania

Światowy Dzień Głośnego Czytania

Światowy Dzień Głośnego Czytania w tym roku był obchodzony 7 lutego 2024 r. Jak wiadomo głośne czytanie ćwiczy pamięć i koncentrację, jest również jednym z głównych sposobów zdobywania wiedzy, toteż… read more »

Logo Kuratorium Oświaty w Białymstoku

SP 4 – Nasi laureaci  

Dobiegły końca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie może poszczycić się dwójką LAUREATÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Są nimi: MAJA… read more »

Pani Bogusława Cybulska

Dziękujemy za współpracę

28 lutego 2024 r. z grona pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie pożegnaliśmy bliską nam osobę – PANIĄ BOGUSŁAWĘ CYBULSKĄ, która odeszła na emeryturę. Pani Bogusia… read more »

Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

Mali ekolodzy

22 lutego 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych „Skrzaty”, „Biedronki” i „Słoneczka” wzięły udział w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez Państwa Annę i Andrzeja Mydlińskich. Warsztaty są elementem projektu „Uczymy się… read more »

Dzieci na nartach

Zimowa jazda

21 lutego 2024 r. grupa uczniów z klas VI b, VI c, VII a, VII b i VII c naszej szkoły pojechała do stacji narciarskiej w Rybnie. Większość uczestników po… read more »

Warsztaty logopedyczne dla rodziców

Warsztaty logopedyczne

W piątkowe popołudnie w sali przedszkolnej miały miejsce warsztaty logopedyczne dla Rodziców dzieci 5 – letnich z grupy „Słoneczka”, zakwalifikowanych na zajęcia terapii logopedycznej. Celem było udzielenie instruktażu do pracy… read more »

Dyskoteka walentynkowa - grupa uczniów

Walentynki szkolne 

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. W tym dniu obdarowujemy prezentami bliskie nam osoby. Z tej okazji Samorząd Uczniowski również przygotował wiele atrakcji.  13 lutego 2024 r. została zorganizowana dyskoteka… read more »

Logo SP 4 w Grajewie

Standardy Ochrony Małoletnich

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie „Standardy Ochrony Małoletnich” obowiązują od 15 lutego 2024 roku. Dokument został zatwierdzony na Radzie Pedagogicznej w dniu 7 lutego 2024 r. POBIERZ… read more »

Warsztaty walentynkowe dla dzieci

Warsztaty walentynkowe

12 lutego 2024 r. klasa III d uczestniczyła w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Centrum Tradycji Mleczarstwa-Muzeum Mleka w Grajewie. Dzieci wykonały piękne pocztówki, które mogły być prezentem dla kogoś wyjątkowego…. read more »

Pracujemy nad mową – KARNAWAŁOWO!

Pracujemy nad mową – KARNAWAŁOWO!

W naszym gabinecie logopedycznym o formie i treści zajęć decyduje przede wszystkim wada wymowy i wiek dziecka. Jesteśmy jednak zawsze mocno związani z okolicznościami przyrody i okresem kalendarzowym. Stąd karnawał… read more »

Bal karnawałowy

Karnawał w szkole 

W ostatnim tygodniu nauki tuż przed feriami odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas IV – VI bawili się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia…. read more »

Zabawa karnawałowa klas I-III

Zabawa karnawałowa klas I-III

Czas zimowych zabaw, balów i maskarad na dobre się już rozkręcił. Nadchodzące ferie dodają wszystkim uczniom powodów do radosnego i szalonego świętowania. I tak właśnie bawili się uczniowie klas I-III… read more »

Mecz siatkówki

Wieczór w szkole

12 stycznia 2024 r. odbył się „Wieczór w szkole”, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 rozgrywkami sportowymi klas VII -VIII w siatkówkę.  Po zawziętych rozgrywkach… read more »

Kondolencje

Kondolencje

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. ANNY JANINY KALINOWSKIEJ…

Kulig

My się zimy nie boimy!

W środę, 10 stycznia 2024 r. uczniowie klasy II b wzięli udział w zimowej wyprawie do Kapic, gdzie czekał na nich zaprzęg konny z saniami. Klasowy kulig, zorganizowany z inicjatywy… read more »

Wigilia klasy III d

Wigilia klasowa w III d

Wigilia klasowa to doskonały moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy żywych dźwiękach akompaniamentalnych znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. W… read more »

Jasełka u Słoneczek

Jasełka u „Słoneczek”

Wesołych Świąt!Bez zmartwień,Z barszczem, z grzybami, z karpiem,Z gościem, co niesie szczęście!Czeka nań przecież miejsce. Wesołych Świąt!A w Święta,Niech się snuje kolęda.I gałązki świerkoweNiech Wam pachną na zdrowie. Wesołych Świąt!A… read more »

Wymiana pocztówkowa

Wymiana pocztówkowa

Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których dominują portale społecznościowe. W dobie komputerów i internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie… read more »

Gabriela Kisielewska

Sukces Gabrysi

25 listopada 2023 r. uczennica klasy VI a, Gabriela Kisielewska zajęła III miejsce w XII Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Wspólne Dobro – Wspólny Cel” w Białymstoku. Przegląd… read more »

Mały maraton mikołajkowy

MMM czyli mikołajkowy mały maraton

Nasze mikołajki… – nikt chyba nie zgadnie, trwały właściwie aż trzy dni. To chyba rekord naszej szkoły. A może… i nie tylko szkoły. Krótko mówiąc – były po prostu wyjątkowe…. read more »

Mikołajki szkolne

Mikołajki szkolne

Od wielu lat 6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od rana na korytarzach szkolnych można było zobaczyć uczniów ubranych na czerwono, świątecznie i w… read more »

Podlaskie Dni Matematyki z udziałem SP 4

Podlaskie Dni Matematyki z udziałem SP 4

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Podlaskich Dniach Matematyki zorganizowanych przez Politechnikę Białostocką. Klasy VIII a i VIII b wzięły udział w warsztatach poświęconych kreatywnemu myśleniu, próbowali znaleźć rozwiązanie zagadek używając… read more »

Dyskoteki andrzejkowe

Andrzejki z SU

Andrzejki to wspaniała tradycja, kiedy możemy oderwać się od codzienności. Pod koniec listopada w „Czwórce” odbyły się dyskoteki andrzejkowe. Wszyscy bawili się doskonale, humory dopisywały.  Samorząd Uczniowski  Fot. M. Lenkiewicz

Mikołajki w klasie III a

Ho! Ho! Ho! Mikołajki w III a!

Po prezentach w domowych butach przyszła kolej na mikołajki klasowe. Okazało się, że w tym roku samodzielnie musieliśmy wykonać ozdobo-pamiątki świąteczne, które zaproponował Św. Mikołaj – grzecznym dzieciom. Poradziliśmy z… read more »