Dzień Postaci z Bajek

      Brak komentarzy do Dzień Postaci z Bajek
5 listopad Dzień Postaci z bajek napis

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

5 listopada 2021r. przedszkolaki w naszej szkole wyruszyły w „Bajeczną podróż”. Dzieci    z ogromną radością prezentowały swoje piękne i kolorowe stroje. Zorganizowane zabawy wymagały wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy plastyczne, ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Przedszkolaki odwiedziła też Czarownica Haleksandra, która przeczytała im bajkę „Śnieżka i Różyczka”, a Pani bibliotekarka razem z wychowawczyniami „Bajki Ezopa”.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

 Wychowawczynie