Wolontariusze z „Czwórki” w akcji

5 czerwca wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania opuszczonych i zaniedbanych grobów na cmentarzu parafialnym w Grajewie. Uczniowie pamiętają i dbają o groby dawnych mieszkańców Grajewa nie tylko… read more »

Dzień Otwarty w ZS w Wojewodzinie

6 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli w ramach Dnia Otwartego wybrali się do Zespołu Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie. Celem wizyty było zapoznanie… read more »

Zakończenie roku akademickiego studentów GUD

3 czerwca 2023 r. miało miejsce zakończenie roku akademickiego 2022/2023 w ramach inicjatywy „Grajewski Uniwersytet Dziecięcy”. Pożegnanie odbyło się na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Prorektor prof. PB Jarosław Szusta… read more »

Książki i jabłko

Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

Pobierz wykaz (pdf) Wykaz sporządzono na podstawie informacji dostarczonych przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Kolorem białym oznaczono przedmioty, do których podręczniki i ćwiczenia należy zakupić  we własnym zakresie.

logo trzymaj formę

Healthy Lunch Ideas  

W ramach Ogólnopolskiego Programu Trzymaj Formę uczniowie klas VI a i VI b wykonali projekty zdrowych przekąsek, które można zabrać na lunch do szkoły. Uczniowie wykazali się znajomością słownictwa w… read more »

ENGLISH AWARDS

30 maja 2023 r. miała miejsce uroczystość wręczenia nagród wszystkim zwycięzcom konkursów z języka angielskiego. W tym semestrze odbyły się cztery konkursy. 1) Konkurs plastyczny „Symbole związane z obchodami dnia… read more »

Ja już „UMIEM PŁYWAĆ”

W kwietniu i w maju uczniowie klasy I b uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Umiem pływać” realizowanym na Pływalni Miejskiej w Grajewie. Nauka pływania w gronie rówieśników to doskonała okazja zdobycia… read more »

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W ramach majowych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka” i „Skrzaty” oraz klas pierwszych wzięły udział w spotkaniu ph. „Zanim książka trafi w moje ręce” przeprowadzonym przez… read more »

Pole z żonkilami

„Pola Nadziei” – podziękowanie

Szkolne Koło Wolontariusza działające przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie otrzymało podziękowanie za udział w akcji Pola Nadziei, w której zbierane były środki na potrzeby Hospicjum dla Dzieci. Opiekunowie… read more »

Projekt „Z ekologią na ty”

„Z ekologią na Ty – II edycja” – podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II c 28 kwietnia 2023 r. klasa II c zakończyła realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią… read more »

Majowe święta

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy święta majowe. Z tej okazji uczniowie klas ósmych pod kierunkiem pana Adama Zagórskiego i pani Beaty Szewczyk przygotowali uroczystość, na której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane… read more »

Obiady szkolne – maj 2023

Pełna opłata za obiady szkolne w MAJU 2023 r. wynosi: – od ucznia – 90,00 zł (15 dni x 6,00 zł ), – od pracownika szkoły – 135,00 zł (15 dni… read more »

Wycieczka klas Ib i Id

Nadleśnictwo Rajgród to nieodległe miejsce, w którym młodzi odkrywcy mogą poznawać tajemnice lasu, zgłębiać wyzwania pracy leśników oraz uczyć się odpowiednich postaw w obcowaniu z przyrodą. Taką właśnie lekcję w… read more »

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

26.04.2023r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania czytelnicze pod hasłem „Kim będę?” zorganizowane dla klas drugich w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które jest świętem autorów, ilustratorów,… read more »

Konkurs Bugs Team Challenge rozstrzygnięty!

Z radością informujemy, że zwycięzcą wyzwania „Bugs Team Challenge” został Tomasz Kowzon z klasy IIIc. Tytuł wicemistrza zdobyła Laura Bogdan z klasy IIId. Serdecznie gratulujemy najwyższych wyników. Dziękujemy wszystkim uczniom,… read more »

Mistrzowie recytacji i śpiewu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie sprawdzają zdobytą wiedzę, uczestnicząc w konkursach tematycznych na różnym szczeblu. Oto sukcesy osiągnięte przez nich w ostatnim czasie, którymi szkoła… read more »

Dzień Języka Angielskiego

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada 23 kwietnia. Ten dzień uważa się za dzień narodzin i śmierci Williama Szekspira, genialnego angielskiego dramatopisarza. W SP 4 pamiętaliśmy także o tym dniu. Z… read more »

Poczuj chemię do fizyki

14 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się pokazowe lekcje z fizyki pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Zajęcia zawierały elementy wykładu, laboratorium naukowego oraz interaktywnego quizu, który pozwalał uczestnikom… read more »

Szkolny Konkurs „English Grammar Master” 

Regulamin Konkursu„English Grammar Master” dla klas VII-VIIISzkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie Cele konkursu:• popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów szkoły podstawowej,• rozwijanie, rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości… read more »

Akcja Pola nadziei

„Pola Nadziei”

W piątek (21 kwietnia) od godz. 8:00 uczniowie i pracownicy naszej „Czwórki” będą mogli wesprzeć Fundację POMÓŻ IM. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu w ramach akcji Pola Nadziei będą sprzedawać piękne… read more »

Spacerkiem po dworcu kolejowym

15 kwietnia 2023 r. (sobota) po raz kolejny Grajewska Izba Historyczna i SP 4 Grajewo zaprosiły mieszkańców miasta na Spacer Historyczny. Tym razem miejscem był grajewski dworzec kolejowy, ponieważ w… read more »

Kolejne sukcesy naszych uczniów

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia… read more »

Konkurs Bugs Team Challenge

Serdecznie zapraszamy naszych trzecioklasistów do wzięcia udziału w „Bugs Team Challenge”. Jeśli nauka angielskich słówek nie stanowi dla Ciebie problemu, zmierz się z naszym testem i zostań Mistrzem Słówek naszej… read more »

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

RegulaminKONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCHTermin: 24 kwietnia 2023r.Uczestnicy: uczniowie klas V – VII Cele konkursu:1. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii.2. Zachęcenie młodzieży do samodzielnego zdobywania… read more »

Poczęstuj się książką jak czekoladą

Kalendarz Świąt Nietypowych jest zbiorem mało znanych świąt. Każdego dnia jest powód do świętowania. 12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady. W tym dniu zdecydowanie warto połączyć słodycz czekolady ze smakowitą lekturą… read more »

Wielkanoc tuż, tuż

„Wielkanoc tuż, tuż” – pod takim hasłem odbyły się spotkania czytelnicze w grupach przedszkolnych z udziałem członkiń Koła Przyjaciół Biblioteki: Victorii Borys i Zuzanny Wroczyńskiej. Celem spotkań było kultywowanie tradycji… read more »

Wielkanocne kiermasze

W minioną sobotę w Parku Solidarności Grajewskie Centrum Kultury oraz Miasto Grajewo zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. Wśród licznych atrakcji i stoisk z rękodziełem pojawiło się stoisko naszej szkoły. Dzięki pomocy i… read more »

Czytaj z nami!

Czytelniczki z klasy II c: Maja Saciłowska, Aleksandra Szymanowska i Agata Modzelewska w kreatywny sposób zachęcają koleżanki i kolegów do odwiedzania biblioteki szkolnej oraz wypożyczania i czytania książek.

Wiosenna wyprawa na Mazury

28 marca 2023 r. klasy II b, II c i III c wybrały się do firmy Doroszko w Kętrzynie, producenta szklanych bombek, ozdób na choinkę i działającego przez cały rok… read more »

Logo Dnia Języka Ojczystego

„Kto Ty jesteś? Polak mały”

„Kto Ty jesteś? Polak mały” – pod takim hasłem odbyły się spotkania czytelnicze w bibliotece szkolnej z udziałem dzieci z grup przedszkolnych „Słoneczka”, „Skrzaty” i „Biedronki oraz członkiń Koła Młodych… read more »

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny i wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas I – III pożegnali zimę i przywitali wiosnę kolorowym przebraniem i ciekawymi fryzurami. Odsłuchali listu… read more »

Krzyż

Kondolencje

Życie jest jak mgła unosząca się nad nasiąkniętą deszczem glebą. Podnosi nas ciągle, ucieka i nie pyta się o zgodę na odejście… / Dariusz Okoń/

Logo Szkoły Podstawowej nr 4 imienia Henryka Sienkiewicza w Grajewie

Rekrutacja – ogłoszenie

DRODZY RODZICE! Zgodnie z harmonogramem czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych rodzice kandydatów zakwalifikowanych potwierdzają wolę przyjęcia w postaci… read more »

Powitanie Wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży. Witają ją: bocian, skowronek i szpaki, witały także wszystkie przedszkolaki… E. Budryk 21 marca to dzień,… read more »

Kwiaty i książka

Biblioteka dziękuje

W imieniu czytelników serdecznie dziękujemy kolejnym ofiarodawcom za dary przekazane do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Chcę, żebyś przeczytał moją książkę”. Do grona darczyńców w roku szkolnym 2022/2023 dołączyła: Pani… read more »

St. Patrick’s Day 

17 marca po raz kolejny „zazieleniło się” w naszej Czwórce. Każdy miał okazje poczuć się Irlandczykiem. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie oglądali prezentacje dotyczące święta, poznawali słownictwo z nim związane… read more »

Link do strony internetowej Grajewskiego Centrum Kultury

Mistrzowie Piosenki

„PIKtoGRAmy” – Mistrzowie Piosenki – szkoły podstawowe 14 marca 2023 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie III WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ „PIKtoGRAmy” w kategorii Mistrzowie Piosenki…. read more »

8 marca w przedszkolu

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. W tym szczególnym dniu przedszkolaki z grupy „Skrzaty” i „Biedronki”  wystawiły bajkę pt. ”Śnieżka i siedmiu krasnoludków” dla wszystkich zaproszonych gości. Symbolem spektaklu… read more »

Link do strony internetowej Grajewskiego Centrum Kultury

Sukcesy naszych recytatorów

PIKtoGRAmy – Mistrzowie Recytacji – szkoły podstawowe 9 marca 2023 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie III WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ „PIKtoGRAmy” w kategorii Mistrzowie Recytacji…. read more »

Dzień Kobiet

W imieniu wszystkich Pań dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pamięć i piękne życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Logo Dnia Języka Ojczystego

Wyniki konkursu „Mistrz Pięknego Pisania”

3 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz Pięknego Pisania”, do którego przystąpiło 12 uczniów z klas pierwszych wyłonionych drogą eliminacji klasowych. Zadaniem uczestników konkursu było piękne przepisanie… read more »

Popisz się talentem!

Witamy w 7. edycji „Popisz się talentem” – największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Zapraszamy do podjęcia pisarskiego wyzwania wszystkich – od pierwszaków do ósmoklasistów. Regulamin konkursu oraz zgoda rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie – pobierz link do strony.

Logo Dnia Języka Ojczystego

Wyniki konkursu „Kocham POLSKI”

24 lutego 2023 r. odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Literacko-Językowego ph. „Kocham POLSKI” w ramach obchodów Tygodnia Języka Ojczystego w SP 4. Drużyny reprezentujące poszczególne klasy VI, VI i… read more »

Logo Dnia Języka Ojczystego

Tydzień Języka Ojczystego 2023

„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”. Franciszek Ksawery Dmochowski PROGRAM OBCHODÓW W „CZWÓRCE” 1. „PORANEK POETYCKI” – rozpoczęcie szkolnych obchodów Tygodnia Języka Ojczystego we… read more »

Sportowy poniedziałek za nami

Klasy II c i II d mają za sobą aktywny dzień, inny niż wszystkie. Odwiedziliśmy nowoczesne lodowisko w Giżycku. Dobra zabawa, porządna lekcja łyżwiarstwa amatorsko – figurowego i bardzo bliski… read more »

Konkurs „Symbole związane z Dniem św. Patryka”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGOph. „SYMBOLE ZWIĄZANE Z OBCHODAMI DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA” 1. Cele konkursu:– poznanie przez uczniów kultury krajów anglojęzycznych;– uwrażliwienie uczniów na odmienne kultury i tradycje;– rozwijanie motywacji do pracy… read more »

Zajęcia na Grajewskim Uniwersytecie Dziecięcym

Studenci Grajewskiego Uniwersytetu Dziecięcego mogą pochwalić się zdobyciem wpisów do indeksów z wielu zajęć. Każdy wyjazd to porcja nowych doświadczeń i wiedzy, którą zdobywają na wydziałach Politechniki Białostockiej. Uczniowie uczestniczyli… read more »

Dni Bezpiecznego Internetu w SP 4

Na tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu ph. ,, Chcesz o tym porozmawiać?’’, który przypadał na dzień 7 lutego 2023 r. przygotowaliśmy bogaty program. W kontakcie z pracownikiem KPP w Grajewie… read more »

Zdrowe odżywianie

„Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia oraz promująca zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Uczniowie klas szóstych na zajęciach informatyki, jako podsumowanie umiejętności obsługi programu, podjęli się… read more »

Walentynki literackie

14 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy „Walentynki literackie”, w ramach których przygotowano uczniom kilka propozycji czytelniczych rozwijających ich zainteresowania książką i czytaniem. Były to gra czytelnicza „Miłość w literaturze”, wystawa… read more »

Kolejne „szkolne perełki” w SP 4

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku są szansą na wyłowienie „szkolnych perełek”. Z radością informujemy, że w gronie laureatów tych prestiżowych konkursów w tym roku, podobnie do… read more »

Uczymy się segregować śmieci

W klasie I a odbyły się zajęcia, których celem było zachęcenie uczniów do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały… read more »

„Czwórka” uczestniczyła w WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 31. Finał WOŚP zagrał 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich –… read more »

Dyplom dla szkoły

Organizatorkami szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii były Lilla Pietrzykowska i Ewa Czaplicka. 

Dzień Babci i Dziadka

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to Święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. To oni czynią ich dzieciństwo udanym… read more »