Zajęcia na Grajewskim Uniwersytecie Dziecięcym

Studenci Grajewskiego Uniwersytetu Dziecięcego mogą pochwalić się zdobyciem wpisów do indeksów z wielu zajęć. Każdy wyjazd to porcja nowych doświadczeń i wiedzy, którą zdobywają na wydziałach Politechniki Białostockiej.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach, podczas których „rozgryzali” łamigłówki matematyczne. Trzeba pamiętać, że matematyka to niezwykła precyzja i uwaga. Jeśli ktoś myśli, że łatwo jest wykonać prawidłowo tylko zwykłe cięcia i łączenia, jest w wielkim błędzie. Czy da się narysować pewne figury bez odrywania ołówka od kartki? Spróbujcie sami swoich sił.

Młodzi studenci zgłębiali także fizyczne zagadnienia zmiany stanów skupienia. Dowiedzieli się również czym jest termowizja.

Zajęcia sportowe też mają już zaliczone. Podczas treningu judo obejrzeli i spróbowali kilka podstawowych technik samoobrony.

Ostatni wyjazd dostarczył im wiedzy na temat podróżowania oraz handlu międzynarodowego i jego wpływu na rozwój kraju. Zajęcia te pokazały, jak istotna jest współpraca w celu osiągnięcia sukcesu grupy.

Opiekun grupy – Alicja Deresz