Wyniki X Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla klas III

Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Już od 10 lat Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie organizuje z tej okazji dyktando międzyszkolne, aby najlepsi w dziedzinie ortografii uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 4 w Grajewie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi i zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii.

Dyktando odbyło się 21 lutego w Oddziale dla Dzieci MBP. Udział w nim wzięło piętnaścioro uczniów, po pięciu z każdej szkoły, wytypowanych drogą eliminacji szkolnych. Jak co roku, konkursowi przewodniczyła Pani Lucyna Bagińska- Dyrektor Centrum Edukacji „Mentor” w Grajewie, wieloletnia polonistka w ZS nr 1.

Poziom umiejętności ortograficznych wśród uczniów klas trzecich wszystkich grajewskich podstawówek był dość wyrównany. Nikomu nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie i tym samym otrzymać tytułu Mistrza Ortografii, niemniej jednak laureatki konkursu wykazały się imponującą znajomością zasad ortografii i interpunkcji.

Jury pod przewodnictwem Pani Lucyny Bagińskiej przyznało trzy pierwsze miejsca. Zwyciężczynie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie.

Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za chęć udziału w konkursie oraz świetne przygotowanie, a Milenie Kłos gratulujemy zwycięstwa.

Lista laureatów:

I miejsce – MILENA KŁOS, SP nr 2

II miejsce – MARIA MATUSIEWICZ, SP nr 4 (kl. III a)

III miejsce – LAURA BOGDAN, SP nr 4 (kl. III d)

MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie