Dni Bezpiecznego Internetu w SP 4

      Brak komentarzy do Dni Bezpiecznego Internetu w SP 4
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 - otrzymane zaświadczenie

Na tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu ph. ,, Chcesz o tym porozmawiać?’’, który przypadał na dzień 7 lutego 2023 r. przygotowaliśmy bogaty program. W kontakcie z pracownikiem KPP w Grajewie – panią Grażyną Rodzeń ustaliliśmy hasło obchodów w naszej szkole: ,,SZKOŁA BEZ HEJTU.DZIAŁAJMY RAZEM’’. Propagowaliśmy działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, promowaliśmy pozytywne wykorzystywanie Internetu. Zaplanowana akcja trwała przez wiele dni, nie tylko 7 lutego.

Nasze działania rozpoczęliśmy na lekcjach informatyki w klasach VI. Nauczyciele przeprowadzili krótkie debaty dotyczące zjawiska hejtu oraz przyczyn jego występowania. Wspólnie z uczniami szukaliśmy rad reagowania na hejt.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zaplanowanej akcji, na lekcjach informatyki pod kierunkiem pani Alicji Deresz, sporządzili ciekawe plakaty ph. „Stop hejt”. Z wykonanych prac pani pedagog przygotowała wystawę, którą chętnie odwiedza społeczność szkolna.

Pani pedagog ustaliła godziny tematycznych zajęć, które przeprowadziła pani Rodzeń we wszystkich klasach V- VIII. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, poszerzyły wiedzę z zakresu stale aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci, na pewno pomogą uczniom nawigować Internet. Za udział w tak ważnym przedsięwzięciu nasza szkoła otrzymała Certyfikat.

Przed nami jeszcze spektakle online przygotowane przez www.saferinternet.pl

Anna Formejster i Alicja Deresz – Armata