Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek” – „Kraina Przyjaźni”

W listopadzie przystąpiliśmy do realizacji II modułu pt. „Kraina Przyjaźni” Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”.

Grupa Słoneczek zrealizowała jedno z głównych zadań – „Dzień Postaci z Bajek” połączonego z głośnym czytaniem bajek. Na bajkowej uroczystości będącej realizacją Międzynarodowego Projektu Czytelniczego, gościliśmy Pana Dyrektora Karola Choynowskiego i Panią Wicedyrektor Joannę Waniewską. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane za swoje ulubione postaci z bajek i przez jeden dzień mogły poczuć się jak w bajce. W ramach obchodów tego dnia, maluszki zaśpiewały projektową piosenkę o bajkach pt. „Magiczna Moc Bajek”, po czym przedstawiły krótką część artystyczną. Tego dnia zorganizowane były gry i zabawy dydaktyczne związane z bajkami, podczas których dzieci mogły sobie przypomnieć i utrwalić najbardziej znane postaci bajkowe. Maluchy wzięły udział w bajkowym balu, podczas którego bawiły się przy bajkowych melodiach, dobrze im znanych bajek. Dzieci w grupach układały bajkowe puzzle i historyjki obrazkowe, rozpoznawały bajki po słowach kluczowych i po rekwizytach. Wspólnie czytaliśmy bajki i baśnie. Była również sesja zdjęciowa w specjalnej bajkowej fotobudce.

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta.

Koordynator – E. Wojtasik

Fot. L. Pietrzykowska, E. Wojtasik