Wyniki Konkursu Matematycznego ”KANGUR 2023”

Kangury pomarańczowy i zółty. Logo Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangurc

16 marca 2023r. nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2023”. Wzięło w nim udział 60 uczniów.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdzie-siątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Zadania rozwiązywane są jednocześnie przez wszystkich uczestników.

Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w obecnej chwili najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Biorą w nim udział uczniowie z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach.

Zadania w teście mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:
BARDZO DOBRY wynik osiągnął:
PAWEŁ TYSZKIEWICZ KL. VIII A

Wyróżnienia zdobyli:
JAN NIETUPSKI KL. II A
OLEG HARMUSZKIEWICZ KL. II A
KUIZINAS GABRIEL KL. IV C
BARTOSZ KODA KL. IV B
KUBA ROMANOWSKI KL. VII A
ANTONI ZAGÓRSKI KL. VII A

Wyżej wymienionych uczniów do konkursu przygotowały panie: Anna Kłos, Marta Lenkiewicz, Wiesława Konopka.

Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w następnej edycji Konkursu w kolejnym roku szkolnym.

Szkolny Koordynator konkursu – Joanna Waniewska

Fot. L. Pietrzykowska