Zajęcia feryjne w „Czwórce”

      Brak komentarzy do Zajęcia feryjne w „Czwórce”

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie uczestniczyli w zajęciach kreatywnych prowadzonych przez naszych nauczycieli.

Dzieci miały możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach. Poznały nowe techniki plastyczne i doskonaliły język angielski w grach i zabawach. Uczyły się czytania ze zrozumieniem, poznały matematykę od innej strony. Uczestnicy poruszali się w krainie liczb, figur i czasu. To tylko część zajęć, które wypełniały czas. Zadowoleni uczniowie, rodzice i nauczyciele – to była myśl przewodnia tej inicjatywy.

Podsumowaniem półkolonii był bal karnawałowy, który dostarczył dzieciom wielu przeżyć i radości. Bawiliśmy się na udekorowanej sali przy dźwiękach tanecznej muzyki. Wszyscy przybyli w maskach, które wcześniej samodzielnie przygotowali. Były też dzieci przebrane za księżniczkę i misia. Podczas pląsów było bardzo kolorowo i wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy, nawet mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci najbardziej cieszyły się z konkursów „Muzyczne krzesła”, „Tańczący kapelusz”, „Taniec z gazetą”, czy „Taniec z balonem”. Po wyczerpującej i miłej zabawie uczniowie ozdabiali balony, które zabrali do domu.

Informacja o organizowanych zajęciach została skierowana do 371 rodziców uczniów z klas I – IV na platformie Librus. Wiadomość odebrały 324 osoby. W zajęciach feryjnych uczestniczyło 15 osób. Zajęcia dla dzieci były bezpłatne. Nauczyciele pracowali nieodpłatnie. Potrzebne środki dydaktyczne, przybory zostały zakupione z funduszy szkolnych.

Półkolonie w SP 4 – bo o takiej nazwie zarejestrowaliśmy w bazie danych MEN nasze zajęcia feryjne, odwiedzili przedstawiciele Policji i Sanepidu. Tygodniowe spotkanie przebiegło w sposób bezpieczny i zgodny z wytycznymi MEN i MZ.

Karol Choynowski – dyrektor SP 4 Grajewo