IV Turniej Czytelniczy za nami

      Brak komentarzy do IV Turniej Czytelniczy za nami
logo Czwórki i biblioteki miejskiej w Grajewie

9 grudnia 2021 r. w Centrum Młodego Czytelnika odbyła się IV edycja Turnieju Czytelniczego „Z biblioteką i książką za pan brat” zorganizowanego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Celem turnieju było współdziałanie szkoły z biblioteką miejską w propagowaniu czytelnictwa wśród uczniów; dostarczanie dzieciom radości i satysfakcji podczas wspólnej rywalizacji; dążenie, aby uczniowie traktowali Miejską Bibliotekę Publiczną  jako ważny element swojej edukacji i w przyszłości nie zakończyli swojej przygody z książką; integracja środowiska uczniowskiego.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas V, którzy rywalizowali ze sobą zespołowo. 

W tym roku organizatorki zaproponowały uczniom udział w następujących konkurencjach: test czytania ze zrozumieniem, quiz czytelniczy, krzyżówka z ukrytym hasłem, „krążąca książka”, „śpiewająco” czytamy, czyli karaoke w bibliotece. 

Po zsumowaniu punktów wyniki turnieju prezentują się następująco:

I miejsce – drużyna klasy V a
Anita Witkowska, Barbara Dobrzycka, Paulina Koniecko,
Krzysztof Akacki, Adam Mroczkowski

II miejsce – drużyna klasy V b
Laura Ladzińska, Aleksandra Jasińska, Lena Karwowska,
Krystian Kwiesielewicz, Antoni Wasilewski

III miejsce –  drużyna klasy V c
Marcelina Czygier, Nikola Karwowska, Anna Godlewska,
Oskar Gajowy, Rafał Cybula

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie i Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Turniejowi  towarzyszyła wystawa nowości książkowych dostępnych w MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie, do czytania których razem z piątoklasistami zachęcamy:  Przyjdź – wypożycz – przeczytaj! Polecamy!

Organizatorki: L. Pietrzykowska, E. Czaplicka, P. Bagińska, E. Bobińska