Wycieczka do Trójmiasta

      Brak komentarzy do Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 20 – 22 maja 2024 r. uczniowie klas VI a, VI b, VI c pod opieką p. Lidii Łepkowskiej, p. Alicji Deresz Armaty, p. Marleny Gładkowskiej i p. Janusza Jarząbka wyjechali do Trójmiasta.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Gdyni. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali historyczny układ urbanistyczny: Port, Skwer Kościuszki i Molo Południowe. 

Następnie w Sopocie nasi podopieczni spacerowali po Molo im. Jana Pawła II: to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno – imprezowych. Kolejną atrakcją była przechadzka po słynnym „Monciaku”. Zakwaterowanie i smaczna obiadokolacja czekała na naszych uczniów w Willi Ewa w Jantarze. 

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy w Gdańsku. Wysłuchaliśmy koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. To miejsce w nowoczesny sposób prezentuje II wojnę światową zarówno z perspektywy ówczesnej polityki i przeżyć zwykłych ludzi. Ekspozycja przedstawia nie tylko losy Polaków, ale także doświadczenia innych narodów. Widzieliśmy także Pomnik Historii „Pole Bitwy na Westerplatte”, który upamiętnia bohaterską obronę polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej w Wolnym Mieście Gdańsku w dniach 1-7 września 1939 r. 

W Gdańsku zwiedziliśmy także Drogę Królewską, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki Głównego Miasta. 

Trzeciego dnia wyruszyliśmy do Malborka, do Zamku Krzyżackiego, który jest największą twierdzą gotycką w Europie. Po obiedzie zmęczeni i pełni pozytywnych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Grajewa.

Wychowawczynie klas VI