Wycieczka do Białegostoku na mecz

      Brak komentarzy do Wycieczka do Białegostoku na mecz

12 listopada 2022r. klasa I a i dwóch uczniów klasy I c wraz z rodzicami uczestniczyło w wycieczce do Białegostoku na Stadion Miejski przy ulicy Słonecznej 1 na mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Lech Poznań. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w takim wydarzeniu.

Wejście na stadion odbyło się godzinę przed jego rozpoczęciem. Uczniowie osobiście przekonali się, jakie są procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie, np. co można wnosić na mecz, a co trzeba było wyrzucić do kosza. Po wejściu na trybuny uczniowie zajęli miejsca w sektorze dla grup zorganizowanych i obserwowali rozgrzewkę piłkarzy i innych kibiców, którzy zapełniali stadion. 

Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 17.30. W trakcie meczu w obecności dużej grupy kibiców panowała radosna i przyjazna atmosfera. Ogólnie wrażenia i przeżycia uczniów były bardzo pozytywne. Uczniowie radośnie spędzili popołudnie i wieczór. Przekonali się, że kibicowanie podczas meczu piłki nożnej może być przyjemne i pełne wrażeń. Pomimo niesamowitego dopingu kibiców oraz wiary Jagiellonia Białystok przegrała 1:2. 

Wycieczka miała charakter integracyjny i edukacyjny. Była alternatywną forma spędzenia wolnego czasu. Spotkanie piłkarskie zakończyło się o godz.20.00. Do domów uczniowie wrócili o 22:30. Mecz pozostawił dobre wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia. Wyjazd tego typu był zorganizowany po raz pierwszy, ale nie ostatni.

Zarówno wyjazd, jak i bilety były całkowicie bezpłatne dzięki pomocy zaprzyjaźnionym sponsorom, za co serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Bobrowska
Ewa Sawicka