Sukces uczennicy z SP 4

      Brak komentarzy do Sukces uczennicy z SP 4
Uczennica nagrodzona w konkursie pożarniczym wraz z dwoma strażakami

12 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wąsoszu odbył się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej jest adresowany do wszystkich młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W turnieju uczestniczyło czterech uczniów z grajewskich szkół podstawowych, w tym w II grupie wiekowej nasza uczennica: Maria Lewczuk z klasy VI a.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Marysia zajęła I miejsce w eliminacjach powiatowych w kategorii klas V – VIII i będzie reprezentowała szkołę w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Marysi serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.