Oni czytają i działają!

      Brak komentarzy do Oni czytają i działają!

Szkolny Klub Czytelniczy „Czytamy, rozmawiamy, polecamy”, od kilku lat działający w naszej szkole, realizuje Ogólnopolski Program „Młodzi w Akcji” ścieżka „PoczytajMy” ogłoszony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się. W tym roku klub liczy 21 stałych członków (10 dziewcząt i 11 chłopców).

Dlaczego klub jest wyjątkowy? Ma bardzo mądrych czytelników, którzy są ciekawi, błyskotliwi, otwarci na dyskusję, niejednokrotnie zaskakują! A poza tym w naszym klubie panuje ciepła i przyjazna atmosfera.

Bierzemy udział w projektach, akcjach i turniejach czytelniczych. Organizujemy szereg zajęć z lekturami, które mają formę warsztatów. Ostatnio w naszym klubie czytaliśmy i rozmawialiśmy o książkach poświęconych jesieni. Następnie stworzyliśmy autorski scenariusz zajęć (Victoria Borys, Kinga Mikielska, Nell Kurowska i Marlena Zielińska z kl. VIb) i w oddziale przedszkolnym „Biedronki” przeprowadziliśmy cykl spotkań z jesienną książką ph. „Jesień- złota i piękna czy deszczowa i smutna?”, „Przygotowanie ludzi i zwierząt do zimy”, „Przyrodniczo- jesienne zagraj, pokoloruj, zgadnij!”.

Jeśli chcesz być oczytany, błyskotliwy, bystry, mądry oraz spotykać się z rówieśnikami w celu szerzenia idei literackiego wolontariatu, to zapraszamy Cię do wspólnego spędzania czasu w Klubie „Czytamy, rozmawiamy, polecamy”.

Opiekunowie: I. Bukrejewska, R. Sokołowska