Obchodziliśmy Dzień Misia

      Brak komentarzy do Obchodziliśmy Dzień Misia

GRUPY PRZEDSZKOLNE „SŁONECZKA” i „SKRZATY”

Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto, dlatego też dzieci poznały jego historię. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji, dzieci brały udział w różnych zabawach ruchowych, zabawach z chustą animacyjną i balonami, konkursach, quizach, zgadywankach. Wykonały też kilka prac plastycznych „Miś z rolki papieru”, misiowe nakrycia głowy oraz maski, niedźwiedź z wykorzystaniem plasteliny, kukiełki do zabaw paluszkowych, wspólnie też recytowały i śpiewały piosenki o misiach. Dzieciom spodobała się fotobudka z misiami, przy której chętnie pozowały do zdjęć.

Wychowawczynie

Fot. B. Antropik, K. Górska

GRYPY PRZEDSZKOLNE „BIEDRONKI” i „MUCHOMORKI”

Światowy Dzień Pluszowego Misia – najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela dzieci i niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu – ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. 25 listopada dzieci z grup „Biedronki” i „Muchomorki” zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią święta oraz przypomnienia najsławniejszych misiowych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Były też inne atrakcje: gimnastyka z misiem, zabawy przy misiowych przebojach, zagadki związane z misiami i konkurs „Co wiemy o misiach?” Wykonaliśmy też wiele ciekawych prac plastycznych, których głównym bohaterem był miś. Ten dzień był wyjątkowy – pełen wrażeń i wzruszeń. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Wychowawczynie

Fot. A. Stradczuk, E. Gulan

IMPREZA CZYTELNICZA „MISIOWE URODZINY”

MIŚ PLUSZOWY – popatrzcie sami,
siedzi na półce z książkami.

Ma dużo książek. Książek jest tyle,
że gdy je liczę, ciągle się mylę.
A miś ciekawie zerka przez ramię,
On zna je pewnie wszystkie na pamięć…

„Misiowe urodziny” – pod takim hasłem odbyła się impreza czytelnicza w oddziale przedszkolnym „Muchomorki” z okazji Międzynarodowego Dnia Misia.

W programie:
• Pokaz prezentacji multimedialnej „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” dla przedszkolaków.
• „W Misiolandii” – prezentacja misiów przyniesionych przez przedszkolaków.
• „Jak należy dbać i szanować misiowe zabawki ?” – pogadanka.
• Wystawa książek „Misiowe lekturki”.
• Wysłuchanie bajeczki „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”.
• Wyjaśnienie określenia „misiowy uścisk”, poprzez który wyrażamy swoją sympatię i przyjaźń do innych osób.
• „Mój miś” – rysowanie i kolorowanie misiowych przytulanek.
• Słuchanie piosenek o misiach połączone z tańcami.
• Wręczenie dyplomów „Przyjaciel Pluszowego Misia” dla dzieci.

L. Pietrzykowska

Fot. E. Gulan, L. PietrzykowskaMuchomorki

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie III b

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, wszystkie obchodzą swoje święto 25 listopada. Nie zapomnieli o tym uczniowie klasy III b pomimo, że lekcje prowadzone są zdalnie. Świętowanie rozpoczęli już 24 listopada. Na lekcjach uczniowie prezentowali swoje misie i opowiadali o nich. Każdy miś był inny, ale wszystkie piękne i wyjątkowe. Jak stwierdziły dzieci, to prawdziwy towarzysz zabaw i przyjaciel, do którego w każdej chwili można się przytulić. Na zajęciach uczniowie poznali również historię powstania maskotki, a także lepili misie z plasteliny. Kolejnego dnia misie towarzyszyły uczniom podczas wszystkich zajęć. Lekcje spędzone z misiami były pełne uśmiechu i radości.

Wychowawczyni – E. Sarnacka