Narodowe Święto Niepodległości

      Brak komentarzy do Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych, bliskie sercom wszystkich Polaków. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał niepodległość, o którą walczyły całe pokolenia Polaków. To im od dnia 11 listopada 1918r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, pielęgnowanie polskich tradycji…

10 listopada uczniowie z klas VI b, IV b i III d zaprosili społeczność szkolną na piękną lekcję historii poświęconą 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Aktorzy w sposób ciekawy przedstawili dzieje polskich zrywów niepodległościowych prowadzących do wolności. Całość widowiska wzbogaciły pieśni w wykonaniu uczniów z klasy VI a i IV b. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Ramotowskiej, p. Anny Maleszewskiej, p. Katarzyny Lenczewskiej, p. Alicji Deresz – Armaty, p. Anny Joki oraz p. Tomasza Szewczyka.

Warto wspomnieć, że cała szkoła była zaangażowana w obchody tej rocznicy. W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego wszyscy w tym dniu ubrani byli na galowo i pamiętali o biało-czerwonych kotylionach. Nasi uczniowie nie zawiedli, zarówno publiczność, jak i aktorzy.

Tradycyjnie delegacja naszej szkoły reprezentowana przez poczet sztandarowy, Dyrekcję  szkoły, nauczycieli i uczniów wzięła udział w dniu 11 listopada w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Fot. D. Styczyński, J. Pawełkowski kl. VII b, M. Lenkiewicz, A. Deresz-Armata, UM Grajewo

GALERIA I

GALERIA II