Nakrętki zbieramy – Wiktorii pomagamy!

Przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie stoi wielki metalowy pojemnik w kształcie serca umożliwiający gromadzenie plastikowych nakrętek od butelek.

Włącz się do akcji i TY !
„NAKRĘTKI ZBIERAMY – WIKTORII POMAGAMY!
Dla Ciebie to mały gest, a dla Wiktorii wielka pomoc!

Celem akcji jest pomoc uczennicy naszej szkoły – Wiktorii Zalewskiej, której choroba wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji; uwrażliwianie naszych uczniów na los chorych dzieci; rozwijanie empatii oraz integracja środowiska lokalnego we wspólnym działaniu.

Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w Twoim domu. PRZYNIEŚ JE DO NASZEGO POJEMNIKA! W ten sposób  pomożesz nie tylko przyrodzie, ale także osobie potrzebującej!

Choroba Wiktorii
W wieku 7 lat u Wiktorii zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości strzałkowej (mięsaka Evinga). Dwa lata leczenia (chemioterapia, radioterapia, autoprzeszczep) przyniosły chwilowy sukces. Potem choroba wróciła i zaatakowała kość piszczelową (niezróżnicowany mięsak).

Dziewczynka przeszła kilka operacji, autoprzeszczep, komplet chemioterapii oraz zabieg usunięcia kości strzałkowej wraz z nerwem strzałkowym. Gdy cała rodzina odetchnęła z ulgą, na kontrolnym badaniu całe nieszczęście wróciło. Pod koniec stycznia 2019, z uwagi na niejasny obraz PET CT, w Instytucie Matki Dziecka w Warszawie pobrano wycinek. W badaniu histopatologicznym stwierdzono żywe utkanie nowotworowe. Wiktoria musiała zacząć walkę od nowa. Kolejne chemie, operacje …

Cała rodzina Wiktorii robi co w jej mocy, by Ją uratować. Nie jest to łatwe, ponieważ leczenie, protezy, specjalne buty ortopedyczne, dojazdy do Warszawy, noclegi w stolicy są bardzo kosztowne.

W pomoc Wiktorii angażowali się już wcześniej mieszkańcy Grajewa, koledzy z pracy taty Wiktorii oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie.

„Czwórka” zwraca się do ludzi dobrej woli o udział w naszej akcji!
Z góry serdecznie dziękujemy!