Dzień Kota w przedszkolu

      Brak komentarzy do Dzień Kota w przedszkolu

„Chodzi swoimi drogami,
cichutko miauczy czasami,
chętnie wskakuje na płot!
To zwierzę to …”

Wszystkie dzieci od razu odgadły, kto jest bohaterem tej zagadki. 17 lutego swoje święto obchodzą koty. W tym dniu zwracamy uwagę wszystkim na los porzuconych i bezdomnych zwierząt i podkreślamy ich znaczenie dla człowieka. U przedszkolaków z grup „Biedronki” i „Muchomorki” tydzień poprzedzający tę datę został zdominowany tematyką związaną z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci oglądały książki zgromadzone na wystawie poświęconej kotom, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach i różnymi technikami plastycznymi tworzyły te właśnie czworonogi. Zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami i nawykami żywieniowymi. Uczestniczyły też w wesołych „kocich zabawach”, podczas których towarzyszyły im „kocie przeboje”.

Były to dni pełne wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzone w miłej i radosnej atmosferze.

Wychowawczynie

17 lutego 2021r. przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty’’ obchodziły ,,Światowy Dzień Kota”. W tym dniu dzieci uczestniczyły w różnorodnych ,,kocich zawodach”: kolorowały czworonogi, naśladowały kociaki, oglądały ilustracje przedstawiające koty oraz obejrzały filmik ,, Kocie ciekawostki”. Przedszkolaki poznały zasady pielęgnacji i prawidłowego żywienia wspaniałych czworonogów. Celem obchodów tego dnia było ukazanie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają koty i uwrażliwienie ludzi na los porzuconych zwierząt. Był to dzień pełen wspaniałych wrażeń.

Wychowawczynie

17 lutego został uznany w Polsce za Dzień Kota. Tego dnia przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wysłuchały wierszy, opowiadań i bajek, których głównymi bohaterami były koty. Dzieci podczas różnorodnych zajęć miały możliwość zdobycia wiedzy na temat odżywiania, pielęgnacji i ulubionych zabaw tych wspaniałych zwierzątek. W wielu domach kot jest członkiem rodziny i domowym ulubieńcem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to nie zabawka i trzeba się nim zajmować odpowiedzialnie. „Słoneczka” poznały dzikich kuzynów naszych milusińskich kotków. Przedszkolakom bardzo podobały się kocie gry i zabawy. Największą jednak atrakcją były odwiedziny kota.

Wychowawczynie