Na wystawie

      Brak komentarzy do Na wystawie
Wystawa

Kochane dzieci, czasami jest tak, że nie ważne co by się działo, kompletnie nie mamy ochoty opuszczać naszego domu w celu poszukiwania ciekawej przygody. Na takie dni warto pamiętać o sile Internetu! Świetnym przykładem mogą być wirtualne spacery, które oferują nam możliwość zobaczenia pewnych miejsc bez konieczności wychodzenia z pokoju czy łóżka! W ten sposób zwiedziliście już muzea, a dziś zapraszamy Was na spacer, podczas którego zobaczycie najciekawsze wystawy. Gotowi?  Zaczynamy!                                                                                   

Na początek zastanówmy się, czym jest dzieło sztuki? I na czym polega tworzenie? Czy sztuką i w sztukę można się bawić ?    

Filmik- pobierz          

Otóż sztuka to naturalna przestrzeń dla małych odkrywców, a galeria to miejsce, gdzie sztuki doświadcza się całym sobą, sprawdza, dotyka i zanurza się w nią od stóp do głów. Każdy prawdziwy artysta zamienia też swoje myśli w dzieła sztuki.   

Wy też to zróbcie wykonując ćwiczenia ze strony 6 (karty pracy 4) i ćwiczenie ze strony 61 (liczenie).

Czy wiecie, że zwiedzanie wystawy może być też jak spotkanie z tajemniczymi postaciami?  

Filmik – pobierz

Pamiętajcie, że „Każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie”, jak twierdził Pablo Picasso.

Zadanie  dodatkowe dla starszych dzieci na dziś,  to pisanie literki F,f  w sylabach. Odczytajcie te sylaby.

Filmik – pobierz

 Zapraszamy teraz do obejrzenia wystawy z waszymi pracami nadesłanymi do nas w ostatnim czasie. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy serdecznie za pięknie wykonane zadania.

Galeria