Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek” u „Słoneczek”

1 października 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w  Grajewie przystąpiła do IV edycji  Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. W ramach projektu grupa przedszkolna „Słoneczka” wybrała się w bajkową podróż  do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni  jako sposobu na rozwój kształcenia, zdobywania wiedzy i wychowywania szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.

Projekt będzie w całości realizowany i koordynowany za pomocą mediów społecznościowych. Na uczestnictwo w projekcie uzyskaliśmy zgodę rodziców. Oto nasze działania i zadania obowiązkowe, wprowadzające do realizacji projektu:

  1. Bajkowy przyjaciel – wspólnie wykonaliśmy maskotkę Klarę, która będzie towarzyszyła dzieciom podczas magicznej podróży do świata wartości.
  2. Stworzyliśmy kącik projektowy, którego pilnuje „Klara”.
  3. Wraz z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły zorganizowaliśmy akcję zbiórki herbaty dla Seniorów naszego miasta.
  4. Uczymy się projektowej piosenki „Magiczna moc bajek”, która wszystkim bardzo się spodobała.
  5. Czytamy i  oglądamy bajki projektowe.
  6. Włączyliśmy rodziców do aktywnej i systematycznej współpracy w realizację projektu „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata”.
Koordynator projektu – Elżbieta Wojtasik