Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

      Brak komentarzy do Inauguracja roku szkolnego 2022/2023
Pierwszoklasiści w szkole

1 września 2022 r. na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas I-III. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym dyrektor p. Karol Choynowski powitał zaproszonych gości, tj. Burmistrza Miasta – p. Dariusza Latarowskiego, Przewodniczącą Rady Miasta – p. Halinę Muryjas-Rząsę, Proboszcza Parafii pw. Św. Ojca Pio – ks. Dariusza Goska i Głównego Specjalistę ds. Oświaty – p. Julitę Wiluk. W szczególny sposób zwrócił się do tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Równie ciepło powitał drugoklasistów i trzecioklasistów, wychowawców poszczególnych klas oraz licznie przybyłych rodziców. Zwrócił uwagę na fakt, że do grona uczniowskiej braci dołączyły w tym roku dzieci z Ukrainy, Białorusi i Syrii. Złożył okolicznościowe życzenia, przy czym wcześniej udzielił głosu przybyłym gościom.

Burmistrz Miasta – p. Dariusz Latarowski w imieniu Radnych i pracowników Urzędu Miasta życzył wszystkim sukcesów w sferze dydaktyczno-wychowawczej i zasygnalizował, że przy następnej okazji poruszy temat inwestycji w oświacie. Z kolei ks. Dariusz Gosk życzył radości, spokoju i Bożego błogosławieństwa. Jednocześnie zaprosił zgromadzonych na niedzielną Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Należy podkreślić, że Burmistrz Miasta Grajewo w swojej wypowiedzi pogratulował dyrektorowi szkoły p. Karolowi Choynowskiemu powołania na kolejną kadencję, natomiast dyrektor szkoły przedstawił społeczności szkolnej powołanych wicedyrektorów: p. Joannę Szymanowską (klasy I – III) i p. Joannę Waniewską (klasy IV – VIII).

W dalszej części dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-VIII spotkali się ze swoimi wychowawcami w pracowniach.

Przed uczniami kolejnych 10 miesięcy zdobywania wiedzy. Życzymy, aby ten rok szkolny przyniósł wszystkim zadowolenie i piękne owoce codziennej pracy.

Fot. L. Pietrzykowska