Dzień Papieski

      Brak komentarzy do Dzień Papieski

13 października 2020 roku w naszej szkole, jak co roku, odbył się Dzień Papieski pod hasłem ,,Totus Tuus”. Była to już XX edycja tego wydarzenia, którego celem jest wspieranie w wysiłkach intelektualnych dzieci i młodzieży z całego kraju, a których sytuacja materialna nie pozwala w pełni rozwijać się naukowo. Stąd też w przypływie solidarności ze swoimi kolegami i koleżankami z całej Polski młodzież naszej szkoły z klas VII i VIII przygotowała program słowno-muzyczny. Dzięki życzliwości Dyrektora szkoły – p. Karola Choynowskiego oraz Opiekunów Samorządu Uczniowskiego na czele z p. Wicedyrektor Joanną Szymanowską odbył się on na 6. godzinie lekcyjnej w szkolnym radiowęźle.

Młodzież przygotowała przepiękną audycję, która w całości poświęcona była życiu i nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II. W pierwszej części przybliżono fakty z życia naszego Świętego Papieża wraz z Jego twórczością z lat młodości, m.in. poprzez wiersz „Święty Stanisławie”. Kolejna część była audycją muzyczną „Piosenka tygodnia”, w której przedstawiono twórczość naszych uczniów, a która w całości dedykowana była jako podziękowanie za Pontyfikat Jana Pawła II. Wystąpili w niej: Aleksander Zalewski z  pieśnią „Barka”, Martyna Chmielewska i Oliwia Lingo z repertuarem „Kochamy Cię Janie Pawle II”, a także Maya Zyskowska, Emilia Grabowska, Hanna Tyszkiewicz i Anna Prostko uświetniły program pieśniami: „Maranatha”, „Oceany”, „Amen”, „Psalm 126” oraz Nikodem Ciskowski z utworem wykonanym na akordeonie „Zagraj mi piękny Cyganie”, czym zyskał sympatię słuchaczy wielkimi brawami. Ostatnim elementem programu był wywiad z gościem zupełnie wyjątkowym: kochaną, podziwianą, obdarzoną największym szacunkiem, wielkim autorytetem naszej szkoły p. Haliną Muryjas-Rząsą, która podzieliła się wspomnieniami związanymi z Pontyfikatem Jana Pawła II, przewodnim motywem Jego Pontyfikatu oraz tym, czego może się uczyć od Niego współczesna młodzież.

Jako zespół katechetów dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to ważne wydarzenie kulturalno-religijne w naszej szkole. Bóg zapłać.

Wasi katecheci

Fot. L. Pietrzykowska