Dzień Edukacji Narodowej

      Brak komentarzy do Dzień Edukacji Narodowej

Ważnym świętem obchodzonym w szkołach jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej, bowiem 14 października to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują. 

W Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Okolicznościowe życzenia złożyli: w imieniu pracowników Urzędu Miasta i Rady Miasta Grajewo – Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza – pan Karol Choynowski oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Kalina Kacprzak, Maria Rydzewska i Klaudia Karwowska.

 Nieodłącznym elementem tego dnia są odznaczenia i nagrody dla nauczycieli i pracowników oświaty, które w tym roku otrzymali:

Złoty Medal za Długoletnią Służbę –  pani Halina Muryjas-Rząsa i pan Waldemar Jarosław Koniecko.

Medal Komisji Edukacji Narodowej – panie Dorota Zabłocka, Grażyna Mroczkowska i  Eliza Gołaszewska oraz pan Tomasz Babul.

Nagrody Burmistrza Miasta Grajewo – pan Karol Choynowski, pani Joanna Waniewska i pan Waldemar Jarosław Koniecko.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości Nagrodami Dyrektora Szkoły zostało wyróżnionych łącznie 71 nauczycieli i pracowników SP 4. Do nagród swoje gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w kształtowaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży dołączyli: Burmistrz Miasta Grajewo – pan Dariusz Latarowski i Główny Specjalista ds. Oświaty – pani Julita Wiluk.   

Obejrzeliśmy także przygotowaną na tę okoliczność część artystyczną, której przyświecało hasło „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy”. Wystąpili w niej uczniowie klasy VI a, VII a,  VII b i VIII a przygotowani pod kierunkiem pań: Agnieszki Ramotowskiej, Agnieszki Sokołowskiej, Renaty Niedziołko i Beaty Urszuli Dawid.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły składają podziękowania rodzicom i uczniom za piękne kwiaty i życzenia, a klasie VII b – za pyszny tort.  

L. Pietrzykowska