Biebrzański Park Narodowy i Wilcze Wrota

      Brak komentarzy do Biebrzański Park Narodowy i Wilcze Wrota
Wycieczka klas II b i II d do Biebrzańskiego Parku Narodowego

W czwartek 12 października 2023 r. uczniowie klas II b i II d wybrali się do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu było poznanie bioróżnorodności występującej w tak nieodległym, a jednak nieznanym nam obszarze przyrodniczym. Inspirującym elementem tej wyprawy były warsztaty edukacyjne uwrażliwiające dzieci na problemy związane z ochroną przyrody oraz odkrywanie ciekawostek związanych z życiem zwierząt zamieszkujących park.

Duże zainteresowanie małych podróżników wzbudziło Muzeum Wilka „Wilcze Wrota” oraz możliwość wykonania gipsowego odlewu wilczych łap. Odkryte tajemnice oraz samodzielnie wykonane pamiątki będą przypominać drugoklasistom o najważniejszych zasadach obcowania z tym drapieżnikiem. Pobyt na świeżym powietrzu i spacer w jesiennym deszczu u każdego wywołał „wilczy apetyt”, dlatego też nie mogło zabraknąć posiłku w postaci kiełbasek, chleba i jabłek pieczonych na ognisku. 

Ogromne podziękowania składamy Państwu Annie i Andrzejowi Mydlińskim oraz Pani Katarzynie Mydlińskiej za wspaniale przekazaną wiedzę oraz aktywnie spędzony czas. Dziękujemy również Paniom Iwonie Bukrejewskiej i Marzenie Czajkowskiej za pomoc w opiece nad młodymi podróżnikami.

Wychowawczynie
Katarzyna Górska i Monika Kuryś