Spektakl teatralny „Czarodziejskie słowa”

      Brak komentarzy do Spektakl teatralny „Czarodziejskie słowa”
Uczniowie klas III c i III d wraz z wychowawczyniami mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „CZARODZIEJSKIE SŁOWA” w wykonaniu teatru „ARTENES” z Wrocławia

9 października 2023 roku uczniowie klas III c i III d wraz z wychowawczyniami mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „CZARODZIEJSKIE SŁOWA” w wykonaniu teatru „ARTENES” z Wrocławia.

Aktorzy przypomnieli dzieciom o ważnych słowach, tj.: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Artyści teatralni zwrócili uwagę uczniom, że słowa te powinny towarzyszyć im każdego dnia i o tym, że w życiu warto być miłym, uprzejmym i kulturalnym. Podczas spektaklu uczniowie mieli możliwość przenieść się do krainy baśni. Tutaj poznali pewną księżniczkę z dalekiego kraju, która straciła wszystko, bo nie potrafiła nauczyć się tych ważnych słów. Musiała przez to znosić wiele trudów i upokorzeń, takich jak: spotkanie ze zbójem, czarownicą czy smokiem. Uczniowie cały czas wspierali księżniczkę w jej trudnej podróży i podpowiadali, co ma powiedzieć w danej chwili i jak ma się zachować. A wystarczyło przecież zwykłe – niezwykłe: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Dzieci zauważyły, że proste, ale często zapominane przez nas słowa zmieniły egoistyczną księżniczkę w osobę bardzo wrażliwą i szlachetną.

Wychowawczynie