Chcę wiedzieć więcej – poznaję świat. WIELKA BRYTANIA

W dniu 3 listopada, kiedy to za oknem panowała angielska pogoda, wzięliśmy udział w wyjątkowych zajęciach z cyklu „Chcę wiedzieć więcej – poznaję świat”. Dzięki zaangażowaniu naszych rodziców, w poprzednich latach udało się nam już w podobny sposób „zwiedzić” Australię, Turcję i USA. Tym razem, dzięki pani Małgorzacie Niedziołko i jej córce Gabrysi, która we wrześniu dołączyła do naszej klasy, poznaliśmy Wielką Brytanię.

Ta jesienna „podróż palcem po mapie” przybliżyła nam odległe o ponad 2000 km wyspiarskie państwo. Z wielką wnikliwością porównaliśmy jego powierzchnię z powierzchnią Polski oraz liczbę mieszkańców obu państw. Przypomnieliśmy sobie, znaną z lekcji języka angielskiego, historię flagi Zjednoczonego Królestwa, imiona członków Rodziny Królewskiej, zwyczaje i tradycje, a także poznaliśmy osiągnięcia piłkarskie oraz system edukacji. To właśnie angielska szkoła wzbudziła nasze największe zainteresowanie. Gabrysia, która w Anglii stawiała pierwsze szkolne kroki, opowiedziała nam ciekawostki i własne doświadczenia. Obejrzeliśmy przywiezione z Wysp szkolne zeszyty i zdjęcia. Przez chwilę mogliśmy też wczuć się w rolę monarchów i przymierzyć maski z wizerunkami Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Sportowych wrażeń dostarczyła nam kolekcja koszulek piłkarskich reprezentacji Anglii i Szkocji oraz najlepszych wyspiarskich klubów piłkarskich. Kto by pomyślał, że nasza pani ma takie hobby.

Chociaż do „five o’clock” było jeszcze daleko, to na zajęciach nie zabrakło tradycyjnej herbatki z mlekiem i ciasteczkiem.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia, obejrzeliśmy przedstawienie w języku angielskim przygotowane przez uczniów klasy V b.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Niedziołko, pani Agnieszce Sokołowskiej i starszym kolegom z V b za ten SPECIAL DAY 🙂

Uczniowie klasy III b i wychowawczyni Monika Kuryś