„Złota Księga Cytatów” klasy VII e – zakończenie projektu

Nareszcie po zimnym maju nastały piękne czerwcowe dni. Dokoła nas wybuchła zieleń i bogactwo kwietnych zapachów. To cudowny czas, by pojeździć na rowerze, wybrać się na spacer lub poszaleć na skateparku. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Dobiegła też końca praca nad naszym projektem „Złota Księga Cytatów” klasy VII e, prowadzonym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Od października powstawał zbiorek najpiękniejszych cytatów wyszukiwanych w szkolnych lekturach. Ozdobiona własnoręcznie wykonanymi ilustracjami oraz portretami autorów nabierała powoli ostatecznego kształtu. Praca nad projektem uwrażliwiła nas na piękno literatury i dała wiele chwil wzruszenia i refleksji.

Jak napisał Kornel Makuszyński w „Szatanie z siódmej klasy”: „Przecie każda książka jest żywym stworzeniem…. każda ma duszę i każda ma serce”, warto więc odkrywać to serce i duszę dla siebie – nawet w piękne , słoneczne dni zasiąść z książką i otworzyć drzwi do innego świata. Do czego gorąco zachęcamy.

Uczniowie klasy VII e i opiekunowie projektu – p. S. Łempicka i p. E. Bielska