Zdobyliśmy CERTYFIKAT SZKOŁY DEMOKRACJI Z WYRÓŻNIENIEM

We wrześniu 2020 roku zakwalifikowaliśmy się jako jedna z dwóch szkół województwa podlaskiego i 79 z całej Polski do ogólnopolskiego programu Akademia Demokracji organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Grupa uczniów Samorządu Uczniowskiego: Marta Pawełkowska, Karolina Świderska, Igor Borawski, Aleksander Zalewski, Waleria Zadrożna, Igor Dudzicki, Julia Kalinowska przy wsparciu pań: Joanny Szymanowskiej i Joanny Danieli Zalewskiej – Grochowskiej, podjęła wyzwanie otrzymania certyfikatu „Szkoły Demokracji”.

Ten prestiżowy tytuł otrzymały szkoły, które zrealizowały w szkole 5 działań na rzecz społeczności szkolnej, które oceniali koordynatorzy. Certyfikaty są ważne 2 lata od momentu przyznania.

Mimo trudności w realizacji wyzwań, wynikających z sytuacji pandemicznej i nauczania zdalnego niezastąpiona grupa uczniów nie poddała się i dzięki odpowiedzialności, pracowitości zrealizowała wszystkie zaplanowane działania i wywalczyła szkole certyfikat z wyróżnieniem. Każde działanie szczególnie w czasie edukacji zdalnej było kierunkiem w stronę zmiany, by głos uczniów i uczennic w szkole był bardziej słyszany i mogli oni aktywnie uczestniczyć w tworzeniu społeczności szkolnej. Jesteśmy pierwszą szkołą z takim certyfikatem w powiecie grajewskim. Marta, Karolina byłyście filarem grupy, bez Waszej obowiązkowości i kreatywności nie osiągnęlibyśmy celu. Igor, Olek, Waleria, Igor i Julka świetnie współpracowaliście z dziewczynami.

Gratulujemy Wam serdecznie. BRAWO!! Ukończyliście szkołę, zostawiając ważne przesłanie młodszym kolegom, a poprzeczkę postawiliście wysoko. Będzie brakowało Waszej inwencji i zapału.

Link do listy: https://szkolademokracji2020.ceo.org.pl/akualnosci/42-certyfikaty-szkoly-demokracji-2020-21-przyznane/