Wyniki Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla klas III

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Już od 9 lat Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie organizuje z tej okazji dyktando międzyszkolne, aby najlepsi w dziedzinie ortografii uczniowie z grajewskich podstawówek mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi i zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii.

Konkurs odbył się 23 lutego w Oddziale dla Dzieci MBP. Udział wzięło piętnaścioro uczniów, po pięciu z każdej szkoły, wytypowanych drogą eliminacji szkolnych. Jak co roku, konkursowi przewodniczyła Pani Lucyna Bagińska – Dyrektor Centrum Edukacji „Mentor” w Grajewie, wieloletnia polonistka z ZS nr 1 w Grajewie.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, konkurs odbył się w trzech turach, w grupach pięcioosobowych. Uczniowie każdej ze szkół przybyli do biblioteki o innej porze, tak, aby dostosować się do ogólnie panujących zasad reżimu sanitarnego i w bezpieczny sposób uczestniczyć w dyktandzie.

Poziom umiejętności ortograficznych wśród uczniów klas trzecich wszystkich grajewskich podstawówek był dość wyrównany, choć trzeba zaznaczyć, że pierwsze miejsce zajął uczeń, który napisał dyktando niemal bezbłędnie, co jest niezwykle imponujące. Jury, pod przewodnictwem Pani Lucyny Bagińskiej przyznało trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Laureaci otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy, natomiast pozostali, również niezwykle uzdolnieni uczniowie, pisemne podziękowania za udział w konkursie.

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za chęć udziału w konkursie oraz świetne przygotowanie, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałych wyników!

Lista laureatów
I miejsce – Gabriel Kuizinas, SP 4 (nauczyciel przygotowujący – p. A. Gryczkowska)
II miejsce – Tomasz Gołębiowski, SP1 (nauczyciel przygotowujący – p. A. Przestrzelska)
III miejsce – Martyna Chmielewska, SP4 (nauczyciel przygotowujący – p. A. Gryczkowska)
Wyróżnienie – Błażej Kuźniak, SP1 (nauczyciel przygotowujący – p. K. Sułek)

MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie