Wyniki Konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII”

8 stycznia 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch – h, ą , ę , en, em, a także sprawdzające znajomość zasad interpunkcji oraz pisownię wyrazów wielką literą. Konkurs miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami.

Oto wyniki konkursu:

MISTRZ ORTOGRAFII – Maciej Łukasik III b
II MIEJSCE – Tobiasz Bączek III c
III MIEJSCE – Dominika Motycka III c
IV MIEJSCE – Igor Sobolewski III d
V MIEJSCE – Filip Cybula III a

Wyróżnione: – Zuzanna Miezio III c i Gabriela Łukawska III d

Zwycięzcy wzięli udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla klas trzecich, który odbył się 21 lutego 2024r. w CENTRUM MŁODEGO CZYTELNIKA przy Oddziale dla Dzieci MBP (Osiedle Broniewskiego 3) w Grajewie.

Dziękujemy Wychowawczyniom klas trzecich za przygotowanie uczniów do konkursu, a uczestnikom za udział i wysoki poziom znajomości tajników ortografii. Gratulujemy wysokich wyników i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach ortograficznych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Panią wicedyrektor mgr Joannę Szymanowską, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy