SP 4 na miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

W 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w miejskich uroczystościach wzięła udział delegacja naszej szkoły reprezentowana przez poczet sztandarowy, Dyrekcję szkoły, grupę zuchów oraz nauczycieli i uczniów.

Obchody rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych, delegacji władz samorządowych, instytucji, zakładów pracy i młodzieży spod Urzędu Miasta do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Dariusz Łapiński. Po mszy wszyscy udali się pod Krzyż Solidarności, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Kolejnym punktem obchodów patriotycznych było złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Niepodległości.

Na zakończenie uczestnicy obchodów przeszli ulicami pod Urząd Miasta. Tutaj uroczystości rozpoczęły się od dźwięków hymnu narodowego w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP i wciągnięcia flagi narodowej na maszt. Po tym delegacje uczestniczące w święcie złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości w części artystycznej wystąpiła Maya Zyskowska z klasy VIII d, która wykonała piosenkę pt. „Jest takie miejsce, jest taki kraj”.

Delegacja szkoły złożyła także wiązanki kwiatów pod pomnikami: POLEGŁYM ZA WIARĘ I OJCZYZNĘ na cmentarzu parafialnym oraz REPRESJONOWANYCH POLITYCZNIE ŻOŁNIERZY I GÓRNIKÓW (1949-1959).

Fot. W. Jerulank, A. Krawczyk