Przedszkolaki w bibliotece

      Brak komentarzy do Przedszkolaki w bibliotece

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który popularyzuje edukację przedszkolną w naszym społeczeństwie.

Z tej okazji w bibliotece „Czwórki” odbyły się spotkania czytelnicze pod hasłem „Przedszkolaki w bibliotece” z udziałem „Słoneczek”, „Biedronek” i „Skrzatów”. Ich celem było propagowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat, rozwijanie wyobraźni i myślenia, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zapoznanie z literaturą dla dzieci.

W trakcie spotkań dzieci aktywnie i z zainteresowaniem włączyły się do rozmów o książkach i bibliotece, a w „W klinice chorych książek” wykazały się wiedzą na temat poszanowania książek zarówno tych z biblioteki szkolnej, jak i domowej. Dużo radości przyniosła naszym przedszkolakom zabawa ruchowa na podstawie wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima oraz zagadki dotyczące literatury dziecięcej.

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom za współpracę w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci, a rodziców zapraszamy do biblioteki szkolnej oraz wypożyczania i czytania dzieciom i z dziećmi.

Czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną i uczy myślenia. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności w przyszłości z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

L. Pietrzykowska i E. Czaplicka