Projekt edukacyjny „Nauczyciel – sternik łodzi uczniowskiej”

Celem projektu była promocja poezji o tematyce dydaktycznej i wychowawczej, kształtowanie umiejętności wyszukiwania materiałów o określonej tematyce z wykorzystaniem zasobów biblioteki szkolnej; podkreślenie zawodu i misji nauczyciela.

W ramach projektu uczniowie klas IV a, VI a i VI b pod czujnym okiem nauczycieli wyszukiwali w literaturze wierszy poświęconych pracy nauczyciela. Na spotkaniach po lekcjach młodzież spotykała się z nauczycielami. Wspólnie czytali teksty wypożyczone z biblioteki szkolnej, analizowali ich treści, przygotowywali interpretacje głosowe i prezentowali na forum klas. Zaangażowali się także w przygotowanie scenografii tematycznej oraz oprawy muzycznej. Wkrótce miał odbyć się publiczny występ na forum szkoły. Doskonałą okazją ku temu był Dzień Edukacji Narodowej.

Owacjami na stojąco został nagrodzony przez dyrekcję, grono nauczycieli, pracowników szkoły i Radę Rodziców przygotowany program artystyczny. To wspólne świętowanie było pierwszym po okresie pandemicznych obostrzeń i przyniosło wszystkim wiele radości.

Koordynatorzy: W. Koniecko. L. Łepkowska, A. Maleszewska, L. Pietrzykowska