„Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi” – spotkanie autorskie dla dzieci z Jakubem Skworzem

Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie

13 kwietnia 2022 r., w nowej siedzibie MBP, odbyło się spotkanie z pisarzem, dziennikarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży Jakubem Skworzem., który zadebiutował książką „Męskie rozmowy nastolatka”, w której ośmiu znanych Polaków, m.in. Krzysztof Zanussi i Marek Kondrat, odpowiadają na pytania nastolatka o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach.

„Księżniczka Adela” zapoczątkowała całą serię książek dla dzieci i młodzieży. W 2017 roku ukazał się „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” – oparta na faktach historia Adama Mickiewicza.

Spotkanie w Grajewie dotyczyło książki „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”, opowiadającą historię Oskara, który tak bardzo chciał grać na konsoli, że wykradł tacie dowód osobisty z portfela i sam zakupił ją przez Internet. Trzecioklasiści wysłuchawszy opowiadania, zorientowali się, na czym polegał błąd Oskara i na co powinni zwrócić uwagę, robiąc zakupy w sieci. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia prawne, dowiedzieli się także, na czym polega praca prawnika.

W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty, podczas których dzieci miały odnaleźć 10 różnic na specjalnie przygotowanych ilustracjach z książki, a także rozwiązać krzyżówkę, która zawierała różne pojęcia z dziedziny prawa.

Ze względu na limit miejsc i kameralny charakter spotkania, mogła w nim uczestniczyć ograniczona liczba osób, nad czym bardzo ubolewamy. Niemniej jednak, cieszymy się, że klasy reprezentujące grajewskie szkoły mogły skorzystać z naszego zaproszenia i spotkać się z Panem Jakubem.

Serdecznie dziękujemy uczniom za duże zainteresowanie tematem i aktywny udział w spotkaniu!

MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie