„Czwórka” na miejskich obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w miejskich uroczystościach udział wzięła delegacja naszej szkoły reprezentowana przez poczet sztandarowy, Dyrekcję szkoły, grupę harcerzy oraz nauczycieli i uczniów.

Obchody rozpoczęły się od przemarszu z placu przed Urzędem Miasta pocztów sztandarowych, delegacji władz samorządowych, instytucji, zakładów pracy i młodzieży do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Dariusz Łapiński. Modlitwę wiernych miał zaszczyt czytać uczeń klasy VIII c, Rafał Łazowski. Po mszy wszyscy udali się pod Krzyż Solidarności, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Kolejnym punktem święta było złożenie  wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Na zakończenie wszyscy przeszli ulicami miasta pod Urząd Miasta. Tutaj uroczystości rozpoczęły się od dźwięków hymnu narodowego w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP i wciągnięciu na maszt flagi narodowej. Następnie odczytano Apel Poległych i oddano strzały salwy honorowej przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. Po tym delegacje uczestniczące w święcie złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem 10 – lecia Odzyskania Niepodległości.

Delegacja szkoły złożyła także wiązanki kwiatów pod pomnikami: POLEGŁYM ZA WIARĘ I OJCZYZNĘ na cmentarzu parafialnym oraz REPRESJONOWANYCH POLITYCZNIE ŻOŁNIERZY I GÓRNIKÓW (1949-1959).

Na zakończenie odbyły się występy artystyczne uczniów z grajewskich szkół i Piknik Patriotyczny. Z naszej szkoły piosenkę „Opowiedz nam Ojczyzno” zaśpiewała Anita Witkowska z klasy VI a.

Fot. W. Jerulank, A. Krawczyk , W. Dembiński