Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek” – „Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie, różne rodzaje niepełnosprawności”

Styczniowe zajęcia projektowe realizowane w grupie przedszkolnej „Słoneczka” poruszyły bardzo ważną tematykę: „JESTEŚMY RAZEM, POMAGAMY SOBIE WZAJEMNIE, ROŻNE RODZAJE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI”.  Oto zrealizowane działania:

1.„Magiczne słowa i gesty” – Kalambury – czy możliwa jest komunikacja bez użycia mowy? Dzieci uczestniczyły w zajęciach bez użycia mowy.

2. „Co to jest savoir-vivre?” – pogadanka i zajęcia warsztatowe na podstawie tekstu „Baśń o dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej . Ta piękna baśń pokazała dzieciom, że warto być uprzejmym w każdej sytuacji, a złośliwość i zła wola nie doprowadzają do niczego dobrego.

3. „W Krainie Czarodziejskich Słów”– zajęcia teatralno – warsztatowe z wykorzystaniem Teatru Kamishibai.

4. „Mistrz dobrych manier”– quiz wiedzy o zasadach dobrego wychowania.

5. „Niepełnosprawność nie jest zaraźliwa” – rozmawialiśmy o niepełnosprawności , która nie jest zaraźliwa.

6. Z cyklu „Dobranocki z dawnych lat” oglądaliśmy przygody „Bolka i Lolka”, którzy zawsze mogą na sobie polegać.

7. Ptasia banda – „Kaczka, co przebrała miarkę” – to kolejna książka z cyklu Pana Poety, której słuchały dzieci. Dzięki niej odkryły, że ich piękno to nie tylko wygląd, ale także szereg innych wartości, które często są niewidoczne dla oczu. Piękno kryje się w nas, ludziach.

Koordynatorki – E. Wojtasik i J. Szymanowska