Literatura hobbystyczna – sięgnij po nią!

logo Czwórki i biblioteki miejskiej w Grajewie

MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY
„ŁĄCZY NAS PATRON – HENRYK SIENKIEWICZ”

Literatura hobbystyczna to pojęcie bardzo pojemne, które mieści w sobie zbiór książek o różnorodnej tematyce. W tej kategorii każdy czytelnik, zarówno ten młodszy, jak i ten starszy, znajdzie coś dla siebie. To dział dla wszystkich, którzy szukają nowych pasji, chcą nauczyć się czegoś nowego lub podszkolić w danej dziedzinie.

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Łączy nas Patron – Henryk Sienkiewicz” i Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie udostępniają obszerną listę literatury o różnorodnej tematyce, m. in. sportowej, muzycznej, związanej z szydełkowaniem, wędkarstwem, szachami, grami karcianymi, fotografią, ogrodnictwem, gotowaniem czy majsterkowaniem, która mogłaby zachęcić mieszkańców naszego miasta i okolic do sięgnięcia po książki popularnonaukowe i z ich pomocą rozwijać zainteresowania.

Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, książek w tradycyjnej, papierowej formie oraz poinformowanie czytelników o naszych bogatych zbiorach literatury popularnonaukowej, w szczególności hobbystycznej, którą czytamy zdecydowanie rzadziej niż literaturę beletrystyczną, a która jest doskonałym, wiarygodnym źródłem wiedzy i informacji na różne tematy.

Zachęcamy całe rodziny do korzystania z oferty naszych bibliotek oraz do podzielenia się swoimi pasjami, które mogłyby stać się inspiracją dla innych osób, szukających ciekawych sposobów na wykorzystanie, np. urlopu, wolnych weekendów, ferii czy wakacji albo chcących rozwinąć swoje dotychczasowe zainteresowania i zgłębić wiedzę na ich temat.

WYKAZ LITERATURY HOBBYSTYCZNEJ DOSTĘPNEJ w BIBLIOTECE SP 4 i MBP w GRAJEWIE – POBIERZ

Koordynatorki projektu i pracownicy MBP w Grajewie