Walentynki literackie

      Brak komentarzy do Walentynki literackie

14 lutego w bibliotece szkolnej obchodziliśmy „Walentynki literackie”, w ramach których przygotowano uczniom kilka propozycji czytelniczych rozwijających ich zainteresowania książką i czytaniem. Były to gra czytelnicza „Miłość w literaturze”, wystawa książek ph. „Miłość niejedno ma imię”, ciekawostki dotyczące walentynek oraz cytaty i sentencje o miłości. 

Należy dodać, że walentynki to święto nie tylko zakochanych. To także dzień radości, życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni.

W klasie IV d odbyło się spotkanie czytelnicze „Zakochaj się w czytaniu, czyli randka z książką”. Uczniowie korzystając ze słownika języka polskiego wyjaśnili znaczenie słowa miłość, a w słownikach wyrazów bliskoznacznych odszukali jego synonimy. Poczynaniom uczniów przyglądała się Wicedyrektor szkoły – p. Joanna Waniewska. Uczestnicy spotkania wysłuchali także w interpretacji bibliotekarzy utworów poetyckich o uczuciach, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Radosnym przerywnikiem były piosenki „Miłość za regałem”, „Najpiękniejsza w klasie” oraz „Miłość stanęła w drzwiach”.

L. Pietrzykowska i E. Czaplicka