„Kto czyta – nie błądzi”

      Brak komentarzy do „Kto czyta – nie błądzi”

Wśród uczniów klasy IIIa znane powiedzenie „Kto pyta – nie błądzi” zmieniło swoje znaczenie na „Kto czyta – nie błądzi”. Pod tym hasłem 5 października 2021r. dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Połączyły przyjemne z pożytecznym. W miłej atmosferze wysłuchały fragmentu książki Martina Widmarka „Tajemnica wyścigu”. Dzięki lekturze, w namacalny niemal sposób, zetknęły się z magią książki i biblioteki. Podążyły tropem bohaterów mających słabość do rozwiązywania zagadek. Dzięki przygodom, tych mieszkających w Szwecji dzieci – Lassego i Mai, wkroczyły w nieznany dotąd im świat. Zaprezentowana książka stanowiła świetną motywację do nauki czytania i poznawania świata. Zachęceni lekturą uczniowie skorzystali z okazji i wypożyczyli książki, które je zaciekawiły, w tym m.in. dalsze przygody nieustraszonych detektywów. Oczywiście, korzystając z okazji, dzieci zapoznały się z obszernym księgozbiorem biblioteki, sposobem korzystania z jej zasobów, zasadami właściwego użytkowania i poszanowania książek. Zachęcone przez panie bibliotekarki zadeklarowały, że staną się aktywnymi czytelnikami biblioteki.

Czas spędzony pośród regałów wypełnionych książkami okazał się niezwykły i upłynął wszystkim niepostrzeżenie. Dzieci chętnie pozostałyby w tym miejscu dłużej. Zapewnione, że nie jest to ich ostatnia wizyta w bibliotece, wróciły do szkoły. Na pamiątkę tego spotkania pozostały samodzielnie wykonane prace plastyczne, odzwierciedlające przygody bohaterów poznanej książki. Staną się one częścią Najpiękniejszego pamiętnika przeczytanych książek – projektu edukacyjnego ph. „NADEJDZIE KIEDYŚ TAKI CZAS, ŻE CZYTANIE OCZARUJE WAS”.

Dziękujemy Paniom serdecznie i do zobaczenia – uczniowie klasy III a.
J. R., I. B.