Kolejny nasz piękny szkolny dzień

      Brak komentarzy do Kolejny nasz piękny szkolny dzień

Wczoraj wycieczka …, a dzisiaj kino. Tak uczciliśmy w klasie IIIa i IIIc nasz Dzień Dziecka. Na podobny pomysł uczczenia, tego ważnego dla wszystkich dzieci dnia, wpadła klasa Ib.

Mimo, że od rana nieustannie padał deszcz, a nawet zapowiadała się burza, nie było to w stanie zepsuć naszego humoru. Stawiliśmy się w szkole prawie w komplecie. Do kina dotarliśmy też bez problemu. Wiecie dlaczego? Bo to zaczarowany dzień. Dzieci w tym dniu umieją chodzić między kroplami deszczu.

W kinie obejrzeliśmy z zaciekawieniem film „Feliks i ukryty skarb”. Film o najważniejszych wartościach w naszym życiu. O rodzinie, o tym, że istnieją w niej jakieś niewidoczne więzi, które łączą rodzinę i powodują, że troszczymy się w niej o siebie nawzajem. Możemy, na miarę swoich możliwości, pokonać, gdy tylko oczywiście chcemy, wszelkie przeszkody, które nam w tym będą przeszkadzać. To piękne i jednocześnie wzruszające. Dzięki filmowi utwierdziliśmy się w przekonaniu, że rodzina to skarb.

Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki – małe zabawki zręcznościowe. Każda była inna. Umówiliśmy się na jutro, że przyniesiemy je do szkoły i wymienimy się nimi między sobą, żeby każdemu było przyjemnie. Umiemy się dzielić z innymi – prawda? Klasa, to przecież też, tak jakby rodzina.

Jutro kolejny dzień. Do szkoły wrócimy chętnie, chociaż już do pracy, ale za to z miłymi wspomnieniami.

Uczniowie z wychowawczyniami
Anną Gryczkowską, Joanną Rydzewską oraz Elżbietą Sarnacką