Kilka słów o UNICEF Polska

      Brak komentarzy do Kilka słów o UNICEF Polska
unicef 1 %

Historia UNICEF w Polsce rozpoczęła się w roku 1962, kiedy w naszym kraju powstał pierwszy Narodowy Komitet UNICEF we wschodniej części Europy.

Przez 40 lat UNICEF finansował programy pomocy dzieciom w Polsce, kupował wyposażenie dla ośrodków zdrowia, sprowadzał surowce do produkcji artykułów dla dzieci.
Podczas stanu wojennego Komitety Narodowe z Europy Zachodniej przekazywały polskim dzieciom lekarstwa, odzież i odżywki. Od 2002 roku zmienił się zakres działań UNICEF w Polsce.

Podobnie jak inne kraje wysokorozwinięte, UNICEF skupia obecnie swoją działalność w Polsce na promowaniu i ochronie praw dziecka oraz zbieraniu funduszy na rzecz pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata.

Niezależnie od miejsca na świecie, UNICEF zawsze na pierwszym miejscu stawia życie dzieci i ich prawidłowy rozwój.

Od ponad 70 lat robi wszystko, aby w każdym zakątku świata żyło im się lepiej. Żadne dziecko nie jest dla UNICEF zbyt daleko, aby dotrzeć do niego z pomocą!

UNICEF jest obecny w ponad 190 krajach świata. Toczące się na świecie konflikty i klęski żywiołowe w coraz większym stopniu determinują codzienne życie najmłodszych.

Dlatego UNICEF nie ustaje w wysiłkach, ratując zdrowie i życie dzieci, zapewniając im dostęp do edukacji, chroniąc przed przemocą i broniąc ich praw. Robią to wszystko dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF.

Popularną formą przekazywania darowizny na rzecz UNICEF są „Prezenty bez Pudła”. To oryginalna forma datku uwielbiana przez Darczyńców!

https://unicef.pl/chce-pomoc/prezenty-bez-pudla

Ważnym obszarem działalności UNICEF w Polsce jest edukacja najmłodszych obywateli naszego kraju. Każdego roku UNICEF zaprasza szkoły i przedszkola do angażowania się w swoje projekty edukacyjne.

UNICEF Polska regularnie monitoruje sytuację dzieci w naszym kraju, gromadząc  i analizując dostępne dane statystyczne w serwisie „Dzieci w Polsce”.

Prawa dziecka leżą u podstaw wszystkich działań UNICEF, dlatego organizacja ta regularnie monitoruje w Polsce przestrzeganie Konwencji o prawach dziecka

Wspieraj UNICEF
i działaj z nami #DlaKażdegoDziecka!
Szkolny Klub UNICEF