Jeden z naszych pięknych szkolnych dni

31 maja 2022 r. uczniowie klasy III a i III c wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Plany wspólnego wyjazdu tworzyliśmy w głowach już znacznie wcześniej. No i w końcu nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich dzień. Ranek tego dnia obudził nas, wyjątkową w ostatnich dniach, piękną pogodą. To już zwiastowało, że zapowiada się wspaniały dzień. Sprzed szkoły wyruszyliśmy w wyborowych nastrojach. Na miejsce dotarliśmy chyba w jeszcze lepszych. Białystok przywitał nas również słoneczną pogodą.

Na początek „coś dla ducha”, czyli spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego A. Węgierki. I tu pierwsza miła niespodzianka – nie tego się spodziewaliśmy. Przedstawienie było w wersji unowocześnionej, co było nieco bardziej bliższe naszemu sercu i oczekiwaniom. W przedstawieniu główną rolę grała dziewczynka, której tata zmarł starając się powiększyć swoją firmę kupiecką. Dziewczynka została sierotą. Przezwana przez macochę – Kopciuszkiem, musiała ciężko pracować. Był też oczywiście książę, który zakochał się Kopciuszku. Nie zabrakło złej macochy i przyrodnich sióstr o okropnych charakterach. Te ostatnie postacie swoją charakteryzacją bardziej przypominały członków muzycznego zespołu rockowego. Dla nich najważniejszą wartość w życiu stanowiły wygoda i pieniądze. Na szczęście wszystko, jak w znanej baśni, skończyło się dobrze. Miłość i dobroć okazały się najważniejsze.

Kolejny etap naszej podróży to Strefa Wysokich Lotów. Tu mieliśmy zadbać o swoją formę fizyczną. Na miejscu czekały na nas liczne trampoliny, baseny z piankami i kulkami, tory przeszkód, zjeżdżalnie i jeszcze, jeszcze … inne atrakcje. Wykonywaliśmy więc różne ćwiczenia, w tym biegi, skoki, podskoki, podejścia, przejścia, rzuty, podrzuty i … różne akrobacje. Pamiętaliśmy oczywiście o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zdrowej rywalizacji. A wszystko to pod opieką wykwalifikowanych trenerów. Tak doładowani pozytywną energią, ruszyliśmy dalej.

Na koniec przyszedł czas na poskromienie naszych apetytów, czyli wizyta w Mc Donad’s. Tu każdy z nas wybierał sobie wszystko na co miał ochotę. Ograniczała nas tylko pojemność naszych brzuchów. Pełni wspaniałych wrażeń i w doskonałych humorach wróciliśmy do domu. Jutro, przed nami … kolejny, piękny dzień – Dzień Dziecka.

Dziękujemy Paniom: Iwonie Bukrejewskiej, Aleksandrze Kuczyńskiej i Joannie Waniewskiej za troskliwą opiekę podczas wycieczki.

Uczniowie z wychowawczyniami
Anną Gryczkowską i Joanną Rydzewską