Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, uczą rozróżniania dobra od zła, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

7 listopada obchodziliśmy w przedszkolu jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji nasi mali wychowankowie wzięli udział w „Balu Postaci z Bajek”. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tora, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Kolorowały wybrane postacie bajkowe, rozwiązywały zagadki i rebusy związane z bajkowym światem. A swoje stroje zaprezentowały podczas wspólnych tańców i zabaw na sali gimnastycznej. Niespodziankę sprawili maluchom starsi uczniowie, którzy zorganizowali grupom przedszkolnym niezwykle udaną zabawę taneczną, zadbali o wystrój, muzykę, układy taneczne i i konkurencje sportowe. Dzieci z grup przedszkolnych mogły zintegrować się ze sobą i poznać lepiej podczas wspólnej zabawy. Było wesoło, głośno i intensywnie. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.

Za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Dnia Postaci z Bajek w oddziałach przedszkolnych dziękujemy p. wicedyrektor Joannie Szymanowskiej i młodzieży szkolnej z klasy VII c.

Wychowawczynie