Dzień Postaci z Bajek u „Muchomorków”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek „Muchomorki” wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.  Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr, naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci  uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie „Muchomorki” rysowały i kolorowały swoją ulubioną postać z bajki. 

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Wychowawczyni