Dzień Kropki

      Brak komentarzy do Dzień Kropki
Logo Samorządu Uczniowskiego

15 września 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. To jedna z pierwszych inicjatyw tworzącego się Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Skąd wziął się Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

Program obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki w SP 4 obejmował między innymi: strój w kropki, projekcje filmu o Vashti, wykonanie kropkolażu, „Postaw kropkę na i…” – wykonanie zaległych zadań, kreatywne spędzenie przerw na korytarzach szkolnych poprzez kropkowe gry, tzw. punktowce …

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i kreatywny udział.

Opiekunowie SU: Monika Kuryś i Marta Lenkiewicz

Fot. L. Pietrzykowska, E. Wojtasik