Narodowe Święto Niepodległości w SP 4

      Brak komentarzy do Narodowe Święto Niepodległości w SP 4

W „Czwórce” odbyła się uroczystość z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Akademia „Dla Niepodległej” rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu narodowego i powitania zgromadzonych przez p. Wicedyrektor Joannę Waniewską. Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali pięknej recytacji i utworów muzycznych o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów klas VIII d, V b, III c i IV c (Nadia Tołkacz, Maria Lewczuk, Anita Witkowska, Brajan Kamiński, Julia Święćkowska, Maja Lekenta, Maria Zadrożna, Aleksander Wróblewski, Maksymilian Łęgowski, Marcin Janiszewski, Dominika Miller, Weronika Sakowicz, Lena Łajewska, Aleksandra Niewiadomska, Gabriel Kuizinas, Tomasz Kowzon, Sara Cybula, Nikola Murawska, Beata Gazowska i Zuzanna Krawczyk). Na korytarzach szkolnych można było obejrzeć uczniowskie prace plastyczne nawiązujące do Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Ramotowskiej, p. Alicji Deresz – Armaty, p. Anny Bukowskiej, p. Wiesława Jerulanka i p. Tomasza Szewczyka. 

M. Komosińska i O. Fidler

W klasach odbyły się zajęcia tematyczne i spotkania. W klasie VI b uczniowie pod kierunkiem p. L. Pietrzykowskiej i p. A. Sokołowskiej wzięli udział w spotkaniu ph. „Patriotyzm obecnie”, będącego próbą udzielenia odpowiedzi na pytania: Co to znaczy kochać swój kraj? Którą drogę do patriotyzmu wybrać? Czy te drogi są podobne dla wszystkich, czy różne? Spotkaniu towarzyszyła gazetka wyeksponowana w holu szkoły. Nasze wnioski: Odpowiedzi na te pytania powinniśmy szukać w sobie. Drogowskaz wskaże nam wiele dróg, ale wybrać musimy sami.

Ponadto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego społeczność szkolna oddała hołd Ojczyźnie przychodząc do szkoły w galowych strojach, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami. 

Ku chwale Ojczyzny!

Fot. L. Pietrzykowska, M. Kuryś, A. Sokołowska, E. Sarnacka