Ciocia Jadzia, Tupcio Chrupcio i przyjaciele- spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

12 października w sali widowiskowej GCK odbyło się spotkanie z pisarką Panią Elizą Piotrowską, w którym uczestniczyli uczniowie klas II i III grajewskich szkół podstawowych.

Spotkanie poświęcone było serii o zwariowanej cioci Jadzi, a także innym bohaterom książek naszego gościa. Pani Eliza opowiedziała dzieciom o swoich pomysłach na tworzenie historii, inspiracjach, pracy twórczej, a także o swoim życiu w Brazylii.

Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowani samym procesem pisania książek, zadawali pisarce mnóstwo pytań dotyczących jej zawodu. Wielu z nich po spotkaniu kupiło książkę autorki, w której Pani Eliza złożyła autograf.

Możliwość spotkania na żywo autora ulubionych książek to duże przeżycie dla czytelników, które zostaje z nimi na długo. Takie spotkanie to również wspaniała okazja do zachęcenia dzieci do sięgania po książki i rozwijania w nich pasji do czytania. Cieszy nas, jako organizatorów, że tak duża liczba dzieci w nim uczestniczyła. Dziękujemy uczniom i ich nauczycielom za przybycie,
a przesympatycznej Elizie Piotrowskiej za odwiedzenie Grajewa i podzielenie się z nami tyloma barwnymi opowieściami.

MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie

Uczniowie naszej szkoły dziękują Organizatorowi za zaproszenie i udział w spotkaniu autorskim z p. Elizą Piotrowską.