Zapraszamy do udziału w akcji „Wylosuj Anioła”

Przedłużamy akcję  „Wylosuj Anioła” do 15 czerwca 2021 r.!

Prosimy wychowawców klas o wysłanie zasad akcji do swoich uczniów. Wcześniej akcja była ogłaszana na Dzień Dziecka dla członków Klubu Wolontariusza oraz w klasie III c. Młodsi uczniowie chętnie włączyli się do akcji i mamy odzew z fundacji i podziękowania.

Zapraszamy teraz wszystkich uczniów do udziału w akcji „Wylosuj Anioła”.

Jakie są zasady:
Jest to akcja pisania kartek (w dobie pandemii – tylko elektronicznie) mających nieść wsparcie dzieciom leczonym onkologicznie. Powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.

Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – Wy wysyłacie kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tą kartkę. Prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuje. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa?

Co trzeba zrobić?
1. Trzeba wykonać kartkę elektronicznie.
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki lub chłopca).
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową.
Co warto napisać?
Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję. Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później).
4. Wysłać kartę do 15 czerwca 2021 r. na poniższe adresy do p. Renaty Wierzchowskiej lub p. Doroty Zabłockiej, a my otrzymane kartki przekażemy na adres fundacji „Gdy Liczy się Czas”: renata.wierzchowska@op.pl  lub dorotaza583@gmail.com

Dodatkowe informacje na temat tej akcji można znaleźć na facebooku: https://liblink.pl/9C9024t9kp

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza
Renata Wierzchowska i Dorota Zabłocka