Mikołajki klasy II b w bibliotece szkolnej

logo SP 4 w Grajewie
herb Grajewa

SPOTKANIE CZYTELNICZE „GRAJEWSCY TWÓRCY DZIECIOM”

Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych, przez wszystkie dzieci, dzień w roku. My też na nie zawsze czekamy. Tegoroczne obfitowały w liczne niespodzianki, nie tylko w domu, ale także w szkole. Było, jak zwykle, mnóstwo słodkości. Były też prezenty od rodziców, za co im, korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy.

Była też miła i przede wszystkim nietypowa lekcja w szkole. Nietypowa, bo w bibliotece, i to z … niezwykłymi gośćmi. Spotkanie to, to kolejny krok w poznawaniu naszego miasta. Dzięki niemu, mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej postaciom TWÓRCÓW ZWIĄZANYCH Z GRAJEWEM. I tu – kolejna niespodzianka, poznaliśmy, dotąd przez nas nieznaną opowieść o wilku z naszego herbu „Wędrówek kilka Czerwonego Wilka”, której autorem jest nauczyciel uczący dawniej w naszej szkole – p. Apoloniusz Bogumił Ciołkiewicz. Z opowieścią w formie komiksu zapoznali nas, nie kto inny, a dyrektor naszej szkoły – p. Karol Choynowski oraz p. wicedyrektor – Joanna Waniewska. Dziękujemy im za piękną interpretację utworu. Czy to już koniec? – … nie. Poznaliśmy także inne wiersze, w tym wiersz p. A. B. Ciołkiewicza, który rozbawił nas niemal do łez, a mianowicie „Wierszyk pierwszokwietniowy”. Podawaliśmy też swoją wersję tego zabawnego wiersza, bo nie mogło się przecież obyć bez podkreślenia, że to my jesteśmy tu bardzo ważni. Chętnie się też wypowiadaliśmy i często wyrażaliśmy swoje zdanie. Koleżanki z naszej klasy Hania, Laura i Zosia wprowadziły nieco „rytmicznego zamętu”– zaśpiewały trzy piosenki ze swojego repertuaru. Ale było przyjemnie. Chętnie powtórzylibyśmy podobne spotkanie w tak miłym gronie. 

Dziękujemy p. Lilli Pietrzykowskiej za organizację spotkania i … do zobaczenia w bibliotece.

I tak oto poczyniliśmy kolejny drobny, ale jakże ważny krok w realizacji szkolnego projektu edukacyjnego „Moje miasto Grajewo”.

Uczniowie klasy II b
z p. Joanną Rydzewską i p. Sabiną Łempicką

Fot. L. Pietrzykowska